Ośrodek Kultury proponuje….

SPEKTAKL ” ZA ROK O TEJ SAMEJ PORZE

Z okazji Dnia Kobiet Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na spektakl komediowy pt.: „ Za rok o tej samej porze”.

08.03.2019 r. – piątek o godzinie 19:00, w Swarzędzkiej Sali  Koncertowej w Zalasewie przy ul. Jana Heweliusza 26.

Bilety w cenie 50 zł dostępne są w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) lub na stronie www.kupbilecik.pl

W rolach głównych: Olga Bończyk oraz Piotr Gąsowski.

George, żonaty księgowy z New Jersey i Doris – gospodyni domowa, mężatka i matka trojga dzieci

z Oakland – spotykają się przypadkowo w uzdrowisku w północnej Kalifornii w 1951 roku. Zakochują się w sobie, ale z oczywistych względów muszą się rozstać. Postanawiają spotykać się co roku, w tym samym hotelu, by wspólnie spędzić weekend. Spektakl ukazuje sześć spotkań tej osobliwej, nietypowej pary na przestrzeni blisko 30 lat. W tym czasie zmieniają nie tylko oni sami ale cały otaczający ich świat.

Romantyczna komedia Bernarda Slade’a była brodway’owskim przebojem w latach 70 tych. Zyskała uznanie widowni i krytyków a sam autor otrzymał nominację do Oskara za scenariusz.

WYSTĘP JERZEGO KRYSZAKA

Ośrodek Kultury w Swarzędzu zaprasza na występ Jerzego Kryszaka. 07 kwietnia 2019r., niedziela  – godzina 18:00, w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie przy ul. Heweliusza 26.

Bilety w cenie 40 zł dostępne są w Ośrodku Kultury w Swarzędzu przy ul. Poznańskiej 14 (wjazd od ul. Jesionowej) lub na stronie www.kupbilecik.pl

JERZY KRYSZAK
Coś o mnie?
..Co?
..Porażki? Sukcesy?
Prywatność jest moja i całkiem prywatna. Reszta składa się z wątpliwości, rozterek, ciągłego sprawdzania siebie. Urodziłem się tak jak wszyscy. Ten przypadek prawdopodobnie już się nie powtórzy. Historia się nie powtarza.
Początki. Kalisz i w nim wszystkie pierwsze razy. Pierwszy krok, pierwszy krzyk, pierwszy łyk, pierwszy kac, pierwsza miłość. Kraków i Szkoła i Teatr. Pięknie i beztrosko, momentami euforycznie. Poetycko, śpiewnie, dramatycznie. Ulica Warszawska i Pl. Św. Ducha. Próbowanie Teatru. Robespierre, Savonarola i Kabaret „Drops” dla dzieci. Niezła mieszanka. Warszawa i Ateneum. Stolarz pan Olek, garderobiani panowie Jasiu i Rysiu. I On. Jedyny taki – Janusz Warmiński. I wielcy Aktorzy. Ostatni już tacy. Nazwiska piękne: Świderski, Wołłejko, Śląska, Janda, Kamas, Starostecka, Bursztynowicz, Machalica, Pietraszak, Kociniak, Seweryn, Wilhelmi, Voit, Machowski i wielu innych.

Premiery teatralne – Hamlet, Gombrowicz… Spektakle telewizyjne – Judasz z Kariothu, Norwid… i długa lista tytułów. Reżyserzy: Lis, Borys – Damięcka, Adamik, Łapicki, Ber, Holland. Żartobliwi, nostalgiczni: Wasowski i Przybora. Poezja i Śliwonik. Scena kabaretowa od stanu wojennego. Jakby na przekór sytuacji. Wolski, Zaorski, Wiśniewska, Kowalewski, Opania, Fedorowicz, Zykun, Tym. Rozbawiona publiczność, złachacona cenzura. Nasza radocha. Szopki, Polskie Zoo. Autorskie programy z Foremniak, Olszówką, Kamińskim, Barcisiem… Jazdy i rozjazdy. I tak do dziś. W drodze… Stoję przed mikrofonem na różnych scenach od dwudziestu lat. Kiedyś stojak. Dzisiaj to stand – up. Co można powiedzieć o sobie, żeby nie skłamać? Coś zrobiłem, coś skończyłem? A może jeszcze nie zacząłem?



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *