Nowości wydawnictwa „Czwarta strona” i „Wydawnictwa Poznańskiego’

Drodzy Czytelnicy!

Poznańskie wydawnictwo „Czwarta strona” w Poznaniu przekazało nam, dla czytelników „Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl  3 rewelacyjne powieści o których  piszemy niżej. Aby zdobyć książkę należy odpowiedzieć na proste pytanie.

Do jakiej grupy wydawniczej (dla ułatwienia poznańskiej) należy wydawnictwo „Czwarta strona”  i jaki jest jego profil wydawniczy?

Odpowiedzi należy wysyłać mailem na adres redakcja@swarzedz24.pl . Pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi nagrodzimy prezentowanymi książkami. Proszę pamiętać w mailu o podaniu numeru telefonu, abyśmy mogli bezpośrednio skontaktować się z laureatami.

Małgorzata Łatka „Kamfora”

_Małgorzata Łatka_KAMFORA całość.inddNAWET TO, CZEGO NIE POWIESZ, MOŻE ZOSTAĆ UŻYTE PRZECIWKO TOBIE
W centrum Krakowa dochodzi do wstrząsającego odkrycia. Brutalnie okaleczone ciało kobiety zostaje odnalezione w parku. Przyczyna śmierci – liczne ciosy zadane ostrym narzędziem. W ciągu kilku miesięcy już trzy ofiary zamordowano w podobny sposób. Prowadzący sprawę komisarz Jakub Zagórski jest pewien, że ma do czynienia z seryjnym zabójcą.
Co łączy te kobiety? Przypadek czy misternie ułożony plan?
Komisarz Zagórski zwraca się o pomoc do Leny Zamojskiej – specjalistki od mowy ciała. Jej wiedza i doświadczenie mają pomóc w ujęciu przestępcy. Śledztwo nabiera tempa. Czy uda im się powstrzymać mordercę zanim zginie kolejna kobieta?
Po lekturze „Kamfory” już nic nie będzie takie samo jak wcześniej. Polecam.
JOANNA OPIAT-BOJARSKA

Wydawnictwo Czwarta Strona


Marcin Hybel  „Ballada o przestępcach

Śballada-300-dpiredniowieczna Anglia i dwóch chłopców, którzy będą musieli stoczyć walkę o przeżycie.
W drodze do Londynu wędrowna trupa zostaje napadnięta przez szajkę bezwzględnych łotrów. Dochodzi do masakry, z której uchodzi z życiem dwóch chłopców: ośmioletni Gilbert i dwunastoletni William. Bandyci zabierają dzieci do podlondyńskiej mieściny, gdzie chłopcy przechodzą szkolenie żebracze, poznają czym jest gniew i cierpienie.
Wkrótce bracia zostają rozdzieleni. Gilbert jest szkolony na mordercę, William zaś uczy się złodziejskiej sztuki. Na ich drodze czai się wiele niebezpieczeństw, a poczucie spokoju jest tylko złudzeniem…
Pełna zwrotów akcji opowieść o walce i miłości w bezwzględnym świecie łotrzykowskich porachunków.
Wydawnictwo Czwarta Strona


Wiesław Kot „Manewry miłosne. Najsłynniejsze romanse polskiego filmu”

beznazwy-2Filmy o miłości? Pokażcie taki, w którym miłości nie ma.
Ona wysyła mu sygnał, on ją bierze za rękę, między nimi kawałek polskiego życia i już na ekranie wyświetla się opowieść nie do zapomnienia. Romans nie do podrobienia. Panicz i włościanka, alkoholik i współuzależniona, przodownik murarski i dziewczyna od krów, bandyta i prostytutka, powstaniec i łączniczka, adiunkt i studentka, ksiądz i zakonnica… Uniesienia i cierpienia na kilogramach celuloidu. A najciekawsza miłość jest wtedy, gdy kończy się w filmie, lecz dalej trwa poza ekranem. I o tym też jest ta książka…
Znawca filmu Wiesław Kot odkrywa przed nami świat miłości w polskim kinie, oprowadzając czytelnika po trzydziestu filmach o miłości w jej rozmaitych obliczach: pocztówkowej, nieszczęśliwej, obsesyjnej, uwikłanej w epokę historyczną, niekiedy pięknej, a czasem kalekiej, a nawet tej, do której nigdy nie doszło.
Wydawnictwo Poznańskie


Zachęcamy również do zapoznania się z innymi nowościami Wydawnictwa „Czwarta Strona”