Czwarta Strona poleca na jesienne wieczory

STRONA

Drodzy Czytelnicy!

Poznańskie wydawnictwo „Czwarta strona” w Poznaniu przekazało nam, dla czytelników „Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl  3 rewelacyjne powieści o których  piszemy niżej. Aby zdobyć książkę należy odpowiedzieć na proste pytanie.

Do jakiej grupy wydawniczej (dla ułatwienia poznańskiej) należy wydawnictwo „Czwarta strona”  i jaki jest jego profil wydawniczy?

Odpowiedzi należy wysyłać mailem na adres redakcja@swarzedz24.pl . Pierwsze osoby, które udzielą prawidłowej odpowiedzi nagrodzimy prezentowanymi książkami. Proszę pamiętać w mailu o podaniu numeru telefonu, abyśmy mogli bezpośrednio skontaktować się z laureatami.

ImmunitetStosy nudnych akt, paragrafy recytowane z pamięci i potok niezrozumiałych, obco brzmiących pojęć. Zwykłemu śmiertelnikowi prawo jawi się jako abstrakcja. Jest jednak w tej dziedzinie coś, co przyciąga i fascynuje, sprawia, że chce się choć częściowo zrozumieć, jak funkcjonuje ta potężna machina. Niezwykła popularność seriali prawniczych, przedstawiających świat palestry w mniej lub bardziej zgodny z rzeczywistością sposób, nie wzięła się znikąd. Ale polskie serca podbija nie tylko „Prawo Agaty”. Z sukcesem czyni to także pewna postać książkowa – przez fanów serialu „Suits” nazywana „Harvey’em Specterem w spódnicy” – Joanna Chyłka.
A właściwie – po prostu Chyłka, jak każe się tytułować główna bohaterka serii powieści Remigiusza Mroza. Pracująca dla potężnej kancelarii Żelazny&McVay prawniczka znakomicie radzi sobie w tak wymagającym zawodzie. Jest charyzmatyczna, bezkompromisowa, wręcz bezczelna, a przy tym – a może właśnie dzięki temu – skuteczna. Suchy opis wskazuje na osobę niezbyt sympatyczną, z którą nie chciałoby się mieć do czynienia w prawdziwym życiu. Książkowe karty rządzą się jednak swoimi prawami. Lubimy takie postacie, ciekawi nas, jakie myśli krążą im po głowach, z zapałem obserwujemy każdy ich krok.
Siła mecenas Chyłki tkwi w naturalności. Nie lubi sztywnego, bełkotliwego żargonu, jakim posługują się prawnicy, potrafi być wulgarna, nie przebiera w środkach, by osiągnąć swój cel. Do tego jest nałogowym mięsożercą i z całą pewnością największą miłośniczką Iron Maiden wśród przedstawicieli polskiej palestry.
Kim jednak byłaby bez swojego wiernego aplikanta, Kordiana Oryńskiego, pieszczotliwie nazywanego Zordonem? Kontrast osobowości czyni z nich niesamowicie intrygujący duet. Choć chętnie kibicujemy idealistom pokroju Oryńskiego, mamy świadomość, że ostatecznie to zimni pragmatycy mają rację. Za Joanną Chyłką przemawia wieloletnie doświadczenie, niejednokrotne zapewne zderzenie z rzeczywistością pozbawiło ją skrupułów. Odziera więc żółtodzioba ze złudzeń związanych z zawodem prawnika. Mimo niekonwencjonalnych – łagodnie rzecz ujmując – metod udaje jej się „wychować” dobrego adwokata.
Zordon nie jest jedynym, którego twarda pani mecenas pozbawia utopijnych wyobrażeń o sprawnym, zawsze moralnym wymiarze sprawiedliwości. Sprowadza na ziemię także czytelników. W tym świecie nie chodzi o karę czy niewinność. Istotny jest wyrok sądu, a zadaniem adwokata jest sprawić, by był jak najniższy – niezależnie od sprawy.
Wreszcie, Joanna Chyłka okazuje się zwyczajnie ludzka. Nawet silna prawniczka ma swoje słabości, nie jest odporna na życiowe problemy i porażki. Areną poważnych walk jest dla niej nie tylko sala sądowa, ale też codzienność. Pokazuje, że pod adwokacką togą czy perfekcyjnie dopasowaną garsonką kryje się człowiek z krwi i kości, nie zimna maszyna zaprogramowana na wygrywanie, nie sztywny manekin, dla którego kodeksy są sensem życia.
Remigiusz Mróz udowodnił, że w Polsce może powstać dobry thriller prawniczy. Co więcej – że ma szansę zyskać ogromną popularność. Warto zatem samemu sięgnąć do źródeł – „Kasacji”, „Zaginięcia” oraz „Rewizji” – by dać się porwać fenomenowi charyzmatycznej prawniczki. I pamiętać, że mecenas Chyłka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa… Już 31 sierpnia ukaże się „Immunitet”, czwarta część bestsellerowej serii prawniczej Remigiusza Mroza.


NieobecnaBliźniaczki, Julia i Julita, prowadzą osobliwą grę: zamieniają się ubraniem, zmieniają makijaż i fryzurę, żeby przejąć tożsamość tej drugiej.
Julita jest beznadziejnie zakochaną singielką, która pragnie stabilizacji i rodzinnego ciepła.
Julii na pozór niczego nie brakuje, żyje otoczona luksusem, z własną gosposią i ogrodnikiem. Ma męża i syna, ale niestety jej życie pozbawione jest miłości… Męża traktuje przedmiotowo, a synem niemal wcale się nie interesuje.
Julita często odwiedza Julię i zajmuje jej miejsce, opiekując się siostrzeńcem, podczas gdy Julia spotyka się z kochankami. W ten sposób obie znajdują szczęście i spełnienie. Do czasu. W trakcie jednej z tych osobliwych zamian Julia i jej kochanek zostają znalezieni martwi. Wszyscy są przekonani, że zginęła jej siostra… Do czego doprowadzi skradziona tożsamość?
Najnowszy kryminał Agnieszki Olejnik to pełna niepokoju historia sióstr, które przekroczyły dozwolone granice.


S.Q.U.A.T. EksperymentDruga, jeszcze bardziej niepokojąca odsłona postapokaliptycznej wizji Konrada Kuśmiraka. Polska, która przyprawia o dreszcze. Droga, z którą musisz się zmierzyć.
Od czasu Rozbłysku rodzaj ludzki robił co mógł, żeby przetrwać. Jednak w świecie pełnym amatorów zabawy w wojnę największym wrogiem wciąż pozostaje drugi człowiek – szczególnie ten lepiej uzbrojony i bardziej brutalny. Jak w łańcuchu pokarmowym, silniejszy wygrywa.
Podlasie, dawny wojskowy kompleks ukryty w lesie, przekształcony w ośrodek penitencjarny. Strzegą go byli żołnierze GROM-u pod dowództwem majora Bennera. W podziemiach doktor Sienkow kontynuuje projekt z czasów Zimnej Wojny – chce stworzyć sterowanego mentalnie super żołnierza…
W kraju tymczasem panoszy się bezprawie, nigdzie nie jest bezpiecznie. Nad Białym Miastem wisi widmo rewolucji. Przez Bufor nie można się już przedostać. Jedni marzą o tym, że kiedyś wróci normalność – inni tylko nasłuchują, czy już nadchodzi wojna. Czy w piekle może być jeszcze gorzej? Jeśli nikomu nie będziesz ufał, może przeżyjesz.