Nowe obostrzenia: sklepy w galeriach handlowych i szkoły zamknięte

Premier Mateusz Morawiecki wprowadza nowe obostrzenia dotyczące walki z koronawirusem: od soboty sklepy w galeriach handlowych i szkoły będą zamknięte.

Podczas konferencji prasowej prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki przedstawił nowe restrykcje w związku z rozwojem pandemii koronawirusa. Wejdą one w życie od soboty 7 listopada. Dotyczą one przede wszystkim rozszerzenia edukacji zdalnej o najmłodszych uczniów (klasy 1-3), a także zamknięcia większości sklepów w galeriach handlowych. Pozostaną otwarte sklepy spożywcze, drogerie i apteki.

Po długiej dyskusji w rządzie i ekspertami i analitykami rozszerzamy nasze zasady bezpieczeństwa. Rozszerzamy nauczania zdalne o klasy 1 do 3. Przedłużamy okres zdalnego dla uczniów klas starszych do 29 listopada – zaznaczył premier.

Wszystkie instytucje świadczące usługi kultury (teatry, kina itp.) będą zamknięte. Ponadto hotele mają świadczyć usługi tylko dla podróżujących służbowo. Szczegółowe informacje znajdują się na stronach rządowych.

W ciągu 7-10 dni podjęta zostanie decyzja co do całkowitego lockdownu z zakazem przemieszczania się włącznie. Zależeć to będzie od liczby zakażeń – jeśli będzie więcej niż 75 przypadków na 100 tys. mieszkańców, taka decyzja będzie możliwa. Nowe obostrzenia: szkoły i sklepy w galeriach zamknięte – są reakcją na rosnącą liczbę zakażeń (tu przeczytaj o sytuacji w gminie Swarzędz i powiecie poznańskim).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

obostrzenia szkoły sklepy zamknięte

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *