Przeszło 400 zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz, zmarła 3 osoba

Kolejne informacje z Sanepidu nie napawają optymizmem – jest już przeszło 400 zakażeń COVID-19 w gminie Swarzędz, potwierdzono też śmierć 3 mieszkańca.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu opublikowała kolejne szczegółowe dane, aktualne na dzień 3 listopada 2020 r. Wynika z nich, że w gminie Swarzędz jest już przeszło 400 zakażeń COVID-19. Liczba aktywnych przypadków koronawirusa wzrosła do 426. Od początku pandemii to już 487 stwierdzonych zarażeń patogenem. 3 mieszkańców naszej gminy jest hospitalizowanych. 58 osób zamieszkałych na terenie gminy Swarzędz to tak zwani ozdrowieńcy. Sanepid potwierdził też, że zmarła 3 osoba z naszej gminy.

400 zakażeń COVID Swarzędz

Powiat poznański i Poznań

Dane dotyczące liczby zakażeń pośród mieszkańców powiatu poznańskiego i Poznania różnią się w zależności od instytucji je przedstawiającej. Informacje przekazywane przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu są zazwyczaj niższe od tych, które płyną z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemilogicznej w Poznaniu. Ta druga udostępnia bowiem świeższe wyniki, stąd też poniżej liczby dotyczące ogólnie całego powiatu przedstawiamy w oparciu o dane z WSSE.

W powiecie poznańskim jest obecnie 4 752 zarażonych mieszkańców. Od początku prowadzenia badań zarażonych było 5 270 osób. W Poznaniu, również według danych z WSSE, liczba aktywnych przypadków wzrosła do 6 054, a liczba zarażonych do tej pory wynosi 6 878. Według danych z PSSE z powiatu hospitalizowanych jest 16 mieszkańców, a z Poznania 68. Powiat poznański ma 439 ozdrowieńców, podczas gdy Poznań 834. Jeśli chodzi śmierć w powiązaniu z COVID-19, to 27 mieszkańców powiatu poznańskiego zmarło, a 71 poznaniaków.

400 zakażeń COVID Swarzędz

Cały czas gmina Swarzędz ma największą liczbę aktywnych przypadków koronawirusa (426) spośród wszystkich gmin powiatu. Na drugim miejscu znajduje się gmina Komorniki (333). Najmniej aktualnie zarażonych mieszkańców ma gmina Stęszew (65) i Murowana Goślina (69). Znaczący wzrost odnotowano w sąsiednim Kostrzynie (104).

Gmina Swarzędz ma również najwięcej zakażeń od początku pandemii spośród gmin powiatu poznańskiego (487). Dalej w tej statystyce jest gmina Komorniki (370) i Dopiewo (317).

Należy zatem zauważyć, że według oficjalnych statystyk, blisko 1% mieszkańców naszej gminy jest aktualnie zarażonych koronawirusem. Można jednak przypuszczać, że faktyczna liczba jest znacznie większa. Bazujemy jednak na oficjalnych informacjach, i takie Państwu przekazujemy.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *