Nowe imprezy w cyklu Road to Enea Challenge Poznań

II Bieg Czekoladowy oraz II Duathlon Tor Poznań zostały nowymi imprezami partnerskimi cyklu Road to Enea Challenge Poznań, czyli zawodów, które mają przygotować pasjonatów sportu do poznańskiego święta triathlonu. W dniach 22-24 lipca, za sprawą Mistrzostw Europy na dystansie długim, Poznań stanie się europejską stolicą triathlonu.

Każdy z zawodników, mających w planach triathlonową rywalizację na najwyższym poziomie, wie, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do zawodów. Aby wspomóc sportowców w budowaniu formy, organizatorzy Enea Challenge Poznań 2016 rozszerzyli ofertę imprez wchodzących w skład Road to Enea Challenge Poznań o II Duathlon Tor Poznań oraz II Bieg Czekoladowy – Smak Lata.

Tor Poznań przyjmie triathlonistów

Już 24 kwietnia na Torze Poznań odbędzie się druga edycja zawodów Duathlon Tor Poznań. Po sukcesie pierwszej imprezy, postanowiono kontynuować tę formę rywalizacji w tym nietypowym dla triathlonistów miejscu.

W duathlonie mogą wziąć wszyscy, którzy ukończyli 14 rok życia. Uczestnicy zawodów zaczną od 4 km biegu, następnie pokonają 12 km niezwykle szybkiej trasy rowerowej, a wszystko zakończy 2-kilometrowy biegowy finisz. Wszystko odbędzie się na Torze Poznań, gdzie dzięki wysokiej jakości nawierzchni zawodnicy będą mieli warunki do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie.

Smaki lata dla triathlonistów

2 miesiące później, 24 czerwca, triathloniści i biegacze będą mogli sprawdzić swoją formę biegową podczas kolejnej edycji Biegu Czekoladowego. Na zawodników czeka krótka (5 km), ale wymagająca trasa poprowadzona alejami poznańskiej Cytadeli. Dodatkowo, oprócz rywalizacji biegowej, będzie można sprawdzić się w zawodach Nordic Walking.

W związku z tym, że to będzie pierwszy weekend letnich wakacji, dla wszystkich dzieci zostały przygotowane dodatkowe atrakcje. Najmłodsi będą mogli sprawdzić swoją formę biegową podczas specjalnych dziecięcych biegów na dystansach 300 m, 600 m bądź 900 m (w zależności od grupy wiekowej).