Nasza Dziupla na osiedlu Kościuszkowców – placówka została otwarta

22 lutego 2023 odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby placówki wsparcia dziennego „Nasza Dziupla” – mieści się w budynku na osiedlu Kościuszkowców w Swarzędzu.

Wstęgę przecinali członkini Zarządu Województwa Wielkopolskiego Paulina Stochniałek, burmistrz Miasta i Gminy Swarzędz Marian Szkudlarek oraz dyrektor OPS w Swarzędzu Agnieszka Maciejowicz. Nowa siedziba „Naszej Dziupli” znajduje się w parterowym budynku na os. Kościuszkowców 20 w Swarzędzu (w miejscu dawnej przychodni Diagter). W przebudowanej placówce powstały sale terapeutyczne, pokój porad indywidualnych, sala komputerowa oraz pomieszczenia pomocnicze, techniczne, biurowe i magazynowe.

Inwestycja, której wykonawcą była firma Ekspertis Budownictwo Sp. z o.o., Sp.k., wyniosła 2.492.051,56 zł. Środki na realizację inwestycji w wysokości 1.200.000,00 zł pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu (w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Województwa Wielkopolskiego na lata 2022 – 2026), a pozostałe z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Nasza Dziupla na osiedlu Kościuszkowców
Nasza Dziupla na osiedlu Kościuszkowców – placówka została otwarta. Fot. OPS w Swarzędzu.
Nasza Dziupla na osiedlu Kościuszkowców
Nasza Dziupla na osiedlu Kościuszkowców – placówka została otwarta. Fot. OPS w Swarzędzu.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *