Muzeum w Uzarzewie zaprasza na wystawę na temat wędrówek ptaków

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie zaprasza na wystawę czasową „Tam i z powrotem. Tajemnicze wędrówki ptaków”. Wystawa będzie dostępna od 4 lipca do 1 października 2023 r.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie 40 gatunków ptaków i na ich przykładzie ukazana będzie wyjątkowość zjawiska, jakim jest sezonowa migracja.

Wędrówki ptaków są jednym z najbardziej fascynujących i złożonych zjawisk natury. Podejmując ryzyko i trud migracji zwierzęta te wykorzystują różne strategie pozwalające im na możliwie najbezpieczniejsze, i najszybsze dostanie się na zimowiska oraz lęgowiska. Podczas wydarzenia chcielibyśmy przybliżyć zwiedzającym tematykę ptasich migracji od strony „techniczno – logistycznej”; zwrócić uwagę na przyczyny i typy wędrówek, sposób w jaki przygotowują się do przelotów, jak orientują się w czasie i przestrzeni, czy, i w jaki sposób możemy badać ten fenomen natury.

Uczestnicy wystawy będą mogli poznać gatunki ptaków migrujących zimujących poza Polską i w Polsce, mamy również nadzieję, że dzięki wystawie uda nam się zaznajomić gości z tematyką związaną z ochroną ptaków i wskazać rolę jaką one odgrywają w ekosystemie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Muzeum w Uzarzewie zaprasza na wystawę
Muzeum w Uzarzewie zaprasza na wystawę na temat wędrówek ptaków. Źródło: Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *