Muzeum w Uzarzewie zaprasza na warsztaty dla dzieci i seniorów

Muzeum Przyrodniczo-Łowieckie w Uzarzewie w czasie zbliżających się wakacji zaprasza na warsztaty dla dzieci i seniorów.

„Magia przyrody w zwyczajach ludowych” (26.06 – 31.08.2021 r.)

Warsztaty adresowane są do dzieci i młodzież ze szkół podstawowych. Podczas spotkania, dzieci poznają barwne, pełne magii oraz tajemnic zwyczaje naszych przodków, które w przeszłości tak ściśle powiązane były ze światem przyrody. Dowiedzą się m.in: dlaczego szukano kwiatu paproci, co utrudniało nawigację czarownicom, która magiczna roślina mogła uchronić gospodarstwo przed gradobiciem czy pożarami. W ramach zajęć warsztatowych dzieci wykonają tradycyjny letni wianek z traw, kłosów zboża i kwiatów polnych, który będzie można puścić na wodę podczas wyprawy nad pobliskie jezioro.

Koszt warsztatów to 6 zł od osoby (bilet wstępu) i 100 zł dla grup do 25 osób. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska na terenie parku – koszt 100 zł. Czas trwania zajęć półkolonijnych to ok.3 godziny. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. 61 8181211 lub 503 173 980.

„Ptasi zegar – czyli jaki ptak nas budzi” (29.06 – 27.08.2021 r.)

Warsztaty adresowane są do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym (uczestnicy półkolonii). Podczas zajęć uczestnicy dowiedzą się, który ptak wstaje najwcześniej i dlaczego to właśnie wiosną słychać je najlepiej. Dowiedzą się również, które z nich tworzą ptasi budzik, i które uznawane są za najpiękniej śpiewające. Na zakończenie zajęć uczestnicy wykonają pracę plastyczną, wezmą udział we wspólnych zabawach i otrzymają mały upominek.

Koszt warsztatów to 6 zł od osoby (bilet wstępu) i 100 zł dla grup do 25 osób. Podczas pobytu organizator zapewnia dwóch przewodników gratis. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska na terenie parku – koszt 100 zł. Czas trwania warsztatów to ok. 2,5 godziny. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. 61 818 12 11 lub 503 173 980.

„Smog – co to jest i jak nam szkodzi” (do 30.10.2021 r.)

Warsztaty adresowane są do seniorów 60+. Podczas warsztatów seniorzy zapoznają się z tematyką zanieczyszczenia powietrza, dowiedzą się, w jaki sposób degradacja środowiska wpływa na jakość życia i zdrowie człowieka oraz co możemy zrobić, aby pomóc sobie i naszej planecie. Na zakończenie zajęć przeprowadzone zostanie badanie jakości powietrza.

Koszt warsztatów to 6 zł od osoby (bilet wstępu) i 100 zł dla grup do 25 osób. Podczas pobytu organizator zapewnia dwóch przewodników gratis. Istnieje możliwość zorganizowania ogniska na terenie parku – koszt 100 zł. Czas trwania warsztatów to ok. 1 godzina. Zgłoszenia należy kierować pod nr tel. 61 818 12 11 lub 503 173 980.

Szczegóły dotyczące warsztatów dostępne są TUTAJ lub na stronie Muzeum w Uzarzewie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Muzeum w Uzarzewie zaprasza na warsztaty
Muzeum w Uzarzewie zaprasza na warsztaty dla dzieci i seniorów

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *