Szymon Wydra & Carpe Diem świątecznie

W radosny, świąteczny klimat wprowadził swarzędzką publiczność Szymon Wydra z zespołem Carpe Diem. Artyści wystąpili w niedzielne popołudnie w Swarzędzkiej Sali Koncertowej w Zalasewie. Na program koncertu złożyły się największe przeboje w akustycznych aranżacjach oraz polskie kolędy i pastorałki.

Koncert rozpoczęła bardzo nastrojowa ballada zatytułowana „Wiersz”, która wybrzmiała na dwie gitary akustyczne – Szymona Wydry i Zbyszka Suskiego. Chwilę później na scenie pojawili się basista Tomek Kucharczyk oraz perkusista Jarek Suski. Zespół, już w komplecie, mógł w pełni rozpocząć muzyczne spotkanie z publicznością.

Carpe Diem rozpoczął swoją działalność w Radomiu w 1992 roku. W swoim dorobku posiada pięć albumów długogrających i wiele przebojów, które zawojowały radiowe listy przebojów. Wszystkie one zabrzmiały podczas niedzielnego koncertu w Zalasewie. Publiczność wspólnie z zespołem zaśpiewała takie piosenki jak „Teraz wiem”, „Bezczas”, czy „Jak ja jej to powiem”. Całość uzupełniły utwory innych artystów – „Oprócz błękitnego nieba” zaśpiewana w hołdzie nieżyjącemu już twórcy zespołu Maanam, Markowi Jackowskiemu oraz „Zegarmistrz światła” w autorskiej, wzruszającej aranżacji zespołu Carpe Diem.

Drugą część koncertu wypełniły najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki  – „Przybieżeli do Betlejem”, „Mizerna cicha”, „Jezus malusieńki”, „Cicha noc”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Oj, maluśki”, „Nie było miejsca dla ciebie”, które zabrzmiały w niecodziennych, rockowych aranżacjach.

Muzyczne spotkanie z Szymonem Wydrą i zespołem Carpe Diem zakończył akustyczny przebój „Życie jak poemat”. Dla swarzędzkiej publiczności, która nie chciała pozwolić artystom na zakończenie koncertu i zejście ze sceny, zespół przygotował niezwykle zabawną niespodziankę. Wspólnie z publicznością zaśpiewali piosenki znane z dziecięcych programów telewizyjnych z lat 80. – „Domowe przedszkole” oraz „Która godzina” z programu „Pan Tik tak”.

To była wyjątkowa niedziela – pełna uśmiechu i największych przebojów zespołu Carpe Diem. Był to również nastrojowy wieczór, który wprowadził mieszkańców Swarzędza w radosny, rodzinny, pełen ciepła i miłości klimat świąt Bożego Narodzenia

(OK), fot. red.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *