Uchwalili budżet, podzielili się opłatkiem

19 grudnia w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Zalasewie odbyła się ostatnia w tym roku sesja Rady Miejskiej. Wśród innych uchwał radni podjęli uchwałę budżetową na rok 2018.jest to budżet najwyższy w historii gminy. Dochody budżetowe wyniosą 243 205 900 złotych, a wydatki 253 791 340 złotych. Występujący bezpieczny deficyt w kwocie 10 586 340 zł zostanie  sfinansowany przychodami z tytułu emisji obligacji komunalnych. Burmistrz Marian Szkudlarek dziękując radnym za uchwalenie budżetu podkreślił, że umożliwi on zrealizowanie wielu ważnych dla miasta i gminy inwestycji.

Obok uchwały budżetowej radni podjęli również uchwały:

  • w sprawie ustaleniu wykazu niezrealizowanych wydatków zamieszczonych w budżecie miasta i gminy Swarzędz na rok 2017, które nie wygasają z upływem roku budżetowego.
  • w sprawie zmiany uchwały budżetowej miasta i gminy Swat=rzęd na rok 2017
  • w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Poznańskiemu (zakup samochodu dla TPDST w Swarzędzu).
  • w sprawie przyjęcia do realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018 oraz 3 uchwały w sprawie przedłużenia  rozpatrzenia skargi na Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz.

Zaproszenie radnych przyjęli i w sesji wzięli udział posłowie Bożena Szydłowska, Joanna Schmidt i Bartłomiej Wróblewski. Posłowie złożyli życzenia świąteczne i noworoczne  zgromadzonym na sali i wszystkim mieszkańcom gminy Swarzędz.

Po zakończaniu sesji przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura i burmistrz Marian Szkudlarek złożyli życzenia świąteczne wszystkim zebranym i mieszkańcom miasta i gminy Swarzędz a harcerze z Kobylnicy z druhną Grażyną Orpińską wręczyli burmistrzowi i przewodniczącej Rady Miejskiej  światełko pokoju.

Spotkanie uświetniły występ Julki Hermańskiej oraz  uwspółcześnione jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Swarzędzu. Po krótkiej modlitwie ks. Łukasza Lewandowskiego  zebrani podzielili się opłatkiem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *