Młodziczki Starsze Lidera BIOFARM Swarzędz 10 drużyną Polski

Liderki 2011/12 w miniony weekend rywalizowały we Wrocławiu w półfinale Mistrzostw Polski U13K – Młodziczki Starsze Lidera BIOFARM Swarzędz 10 drużyną w Polsce.

Przypomnijmy, że był to czwarty półfinał MP dla Lidera, na cztery możliwe. Są tylko cztery kluby w Polsce, które mogą się poszczycić takim osiągnięciem. Oprócz Lidera są to MUKS Poznań, AZS Gorzów Wlkp. oraz GTK Gdynia – towarzystwo doborowe. Półfinał, w którym grały swarzędzanki był najbardziej wyrównany z całej czwórki imprez, które odbywały się w Polsce w ten weekend.

Pierwszego dnia Liderki zmierzyły się z MKS MOS Katowice. Stremowane katastrofalnie rozpoczęły pierwszą kwartę, którą przegrały 4:16, a w drugiej przegrywały nawet 6:21. Piorunujące ostatnie trzy minuty drugiej kwarty pozwoliły Liderkom schodzić na przerwę przy remisie po 29.

Druga połowa to walka kosz za kosz, która liczne grono kibiców przyprawiała o stan przedzawałowy. Swarzędzanki prowadziły prawie cały czas, ale minutę przed końcem przegrywały 55:56. Dwa celne wolne Hani Szopki i Igi Nitschke wyprowadziły Lidera na jednopunktowe prowadzenie 57:56. W ostatniej akcji katowiczanki pięciokrotnie rzucały do kosza, ale żadne z nich nie okazała się celna i to Liderki mogły cieszyć się ze zwycięstwa. 16 punktów rzuciła wspomniana Iga Nitschke, a double-double zaliczyła Marysia Sobańska 14 pkt i 14 zbiórek.

Drugiego dnia po zaciętej walce Liderki uległy gospodyniom ze Ślęzy Wrocław 54:62, a o porażce zadecydowały ostatnie dwie minuty meczu, tak wynik oscylował wokół remisu.

Turniej tak się ułożył, że o awansie do Finału MP decydował ostatni mecz z MUKS Bydgoszcz. Liderki zaczęły go od prowadzenia 12:1, ale potem gra się wyrównała i toczyła kosz za kosz. W końcówce kilka rzutów swarzędzanek wykręciło się z kosza i Liderki uległy 37:40.

Ogrom łez i smutku zakończył ten bardzo udany sezon. Podopieczne trener Marty Urbaniak w ciągu tego roku zrobiły ogromny koszykarski postęp. Swarzędzanki nie były żadnym faworytem nawet w województwie. W lidze z miesiąca na miesiąc grały coraz lepiej. Doznały tylko trzech porażek ligowych, dwie z MUKS Poznań, który jest faworytem do medalu oraz jedną minimalną z AZS Poznań. Strefa to bilans 5-1 i pewne drugie miejsce. Ćwierćfinał to pewne 3-0. Niestety Finał nie dla Lidera, ale zabrakło naprawdę niewiele. Na wzmiankę zasługują też rodzice z #LiderFamily, którzy kapitalnie wspierali swoje pociechy przez cały sezon i byli stawiani jako wzór dla innych drużyn.

Liderki zagrały we Wrocławiu w składzie: Maja Andrzejczak – kpt (7,3,0), Zuzia Białas (2,0,0), Amelia Chmielewska (0,0,4), Matylda Jęczmionka (5,8,6), Klaudia Kapturska (2,0,0), Iga Nitschke (16,17,8), Lena Pruszkowska (0,4,4), Maria Sobańska (14,4,3), Lena Stróżyńska (2,2,0), Hania Szopka (9,12,12), Alicja Zawieja (-,-,-), Hania Zawieja (0,2,0).