Noc Muzeów – święto kultury również w Swarzędzu (18 maja)

18 maja 2024 roku po raz kolejny odbędzie się Noc Muzeów. To wyjątkowe wydarzenie, podczas którego muzea i galerie w całej Polsce otwierają swoje drzwi dla zwiedzających do późnych godzin nocnych. To doskonała okazja, aby ponownie odwiedzić znane miejsca, poznać nowe wystawy, a także wziąć udział w specjalnie przygotowanych na tę noc wydarzeniach.

Noc Muzeów w Swarzędzu

W Swarzędzu również nie zabraknie atrakcji z okazji Nocy Muzeów. Swarzędzkie Centrum Historii i Sztuki zaprasza 18 maja 2024 r. w godzinach 17:00-22:00. Jedną z atrakcji będą dwa seanse filmowe Krzysztofa Chomicza o przyrodzie obszaru Wielkopolski.

Noc Muzeów to wydarzenie cieszące się ogromną popularnością w całej Polsce. Co roku miliony ludzi odwiedzają muzea i galerie sztuki nocą, korzystając z wyjątkowej atmosfery i specjalnie przygotowanych atrakcji.

Początki Nocy Muzeów w Polsce sięgają 2003 roku, kiedy to po raz pierwszy zorganizowano ją w Poznańskim Muzeum Narodowym. Pomysł szybko przyjął się w innych miastach i już w 2004 roku Noc Muzeów odbyła się w Warszawie i Krakowie. Inspiracją do organizacji Nocy Muzeów w Polsce była podobna impreza organizowana w Berlinie. Pierwsza edycja „Lange Nacht der Museen” odbyła się w 1997 roku i odniosła ogromny sukces. Szybko zyskała ona popularność w innych europejskich miastach, stając się inspiracją dla polskich organizatorów. Noc Muzeów to nie tylko okazja do podziwiania eksponatów w wyjątkowej scenerii. To również bogaty program wydarzeń dodatkowych: koncerty, spektakle, warsztaty, gry terenowe i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy zainteresowań.

Aktualności ze Swarzędza i okolic znajdziecie TUTAJ.

Noc Muzeów
Święto kultury również w Swarzędzu (18 maja)

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *