Mistrzowskie sukcesy swarzędzanki

Nordic Walking jest bardzo popularny w Skandynawii  od początku ubiegłego wieku, od kilkunastu lat w Europie i od  kilku lat  w Polsce. Dlaczego tak się dzieje? Postęp oraz rozwój technologii tak ułatwia nam życie, że ludzie stają się coraz mniej sprawni i bardziej uzależnieni od nowinek technicznych. To co kiedyś wymagało wysiłku, dziś można osiągnąć nie ruszając się z miejsca. Dodatkowo w wielu krajach, także wśród polskiego społeczeństwa istnieje przekonanie, że boisko, hala, basen, różnego rodzaju gry sportowo rekreacyjne przeznaczone są dla młodszego pokolenia, natomiast jedyna aktywność dla ludzi starszych to wygodny tapczan oraz telewizor.

Od kilku lat w naszym kraju rozgrywane są także zawody sportowe w tej stosunkowo młodej dyscyplinie w ramach  walki o Korony Zachodu, Północy, Południa i Wschodu Polski,  Mistrzostwa Polski oraz kończące  sezon Plażowe Mistrzostwa Polski. Wszystkie  imprezy  wliczane są do punktacji Pucharu Polski Nordic Walking

30 listopada w Łebie rozegrane zostały Plażowe Mistrzostwa Polski zamykające roczny sezon sportowy. Po piątkowym deszczu sobotni ranek powitał zawodników błękitnym niebem i intensywnym słońcem. Dla uczestników imprezy przygotowano pięciokilometrową trasę wiodącą nadmorskimi lasami   i około dwukilometrowym odcinkiem nadbałtyckiej plaży.

Zawody zakończyły się kolejnym sukcesem Danuty Choryńskiej, która w swojej kategorii na dystansie 5 km zajęła 3 miejsce i zdobyła tytuł 2 wicemistrzyni Polski.  Były one też okazją do posumowania tegorocznych startów w zawodach wliczanych do Pucharu Polski.   Tegoroczne rozgrywki zakończyły się olbrzymim sukcesem swarzędzanki Danuty Choryńskiej, która w swojej kategorii zdobyła:

  • I Miejsce w klasyfikacji Pucharu Polski
  • I Miejsce w Klasyfikacji Korony Zachodu Polski
  • I Miejsce w klasyfikacji Korony Północy Polski
  • I Miejsce w klasyfikacji Korony Wschodu Polski
  • I Miejsce w klasyfikacji Korony Południa Polski

Do tego należy doliczyć Mistrzostwo Polski zdobyte w Barlinku oraz 3 miejsce w Plażowych Mistrzostwach Polski w Łebie.

Warto dodać, że druga mieszkanka naszego miasta Wanda Dembowiak zajęła w swojej kategorii  3 miejsce w klasyfikacji Korony Zachodu Polski.

Gratulujemy mieszkankom Swarzędza czołowych lokat w ogólnopolskiej klasyfikacji sportowej Nordic Walking. Mamy nadzieję, że ich sukcesy przyczynią się do upowszechnienia  Nordic Walking w naszym mieście nie tylko w wersji sportowej, wyczynowej,  ale także rekreacyjnej,  wspomagającej dobrą kondycję i zdrowie.

   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *