Minimalna porażka Unii z Lubuszaninem

W zaległym spotkaniu 16. kolejki IV ligi Unia uległa Lubuszaninowi Trzcianka 1:2. Bramkę dla SKS-u zdobył Krzysztof Stępiński.

Od samego początku mecz był bardzo zacięty. Obie drużyny stwarzały sobie groźne sytuacje. Jedną z nich goście wykorzystali już w 19. minucie. Wówczas Jakub Mleczak, po dośrodkowaniu z głębi boiska, skierował głową piłkę do siatki. W 33. minucie trener Ostrowski musiał dokonać pierwszej roszady. Kontuzjowanego Pawła Koralewskiego zastąpił Jakub Marzyński.

Druga odsłona meczu dla swarzędzan nie zaczęła się zbyt dobrze. W 55. minucie Jakub Marzyński dostał czerwoną kartkę za faul na zawodniku Lubuszanina, który wychodził na akcje sam na sam. Po tym wydarzeniu szanse na odrobienie strat znacząco się zmniejszyły.  Dla Krzysztofa Stępińskiego nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Pięć minut po wykluczeniu defensora SKS-u „Stępina” doprowadził do wyrównania.

Niemniej radość gospodarzy nie trwała długo. W 76. minucie Michał Wawszczak silnym strzałem z pola karnego ustalił wynik sobotniego widowiska na 2:1 dla Lubuszanina.

Unia Swarzędz – Lubuszanin Trzcianka 1:2 (0:1)

Bramki:  Krzysztof Stępiński (60.) – Jakub Mleczak (19.), Michał Wawszczak (76.).

Unia: (wyjściowy skład) 22. Andrzej Budnik – 6. Kamil Czaplicki, 3. Jakub Dohnal, 17. Mikołaj Nowak, 14. Patryk Pawłowski – 19. Kamil Boruń, 4. Paweł Koralewski, 5. Marcin Nowicki, 10. Mateusz Świergiel, 7. Tomasz Węcławek – 9. Krzysztof Stępiński. Ponadto zagrali: 18. Jakub Marzyński, 11. Dominik Nowacki, 20. Patryk Piasek oraz 16. Maksymilian Myśliwiec.

Lubuszanin: (wyjściowy skład) 1. Damian Zamiar – 20. Wojciech Szwedek, 5. Adam Śniegowski, 16. Dawid Zieliński, 6. Błażej Nowak, 8. Jakub Mleczak, 3. Daniel Ratajczak, 9. Paweł Iwanicki, 7. Jakub Budzyń, 10. Paweł Wicher, 17. Michał Wawszczak. Ponadto zagrali: 2. Mateusz Kaczor, 11. Wiesław Natkaniec, 13. Mateusz Kosidło, 14. Mateusz Górny.