Mamy nowego wojewodę, został nim Michał Zieliński

Mamy następcę Łukasza Mikołajczyka, dotychczasowego wojewodę wielkopolskiego zastąpił pochodzący z Szamotuł Michał Zieliński.

Łukasz Mikołajczyk piastował stanowisko wojewody ponad rok, został jednak odwołany przez Mariusza Kamińskiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Przyczyną wniosku o odwołanie dotychczasowego wojewody była głośna sprawa budowy „zamku w Stobnicy”. Według MSWiA decyzja zdymisjonowanego wojewody była sprzeczna z interesem publicznym i została wydana z naruszeniem prawa.

Nowy wojewoda – Michał Zieliński – ma 48 lat. Wcześniej kierował wielkopolskim oddziałem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Zanim jednak trafił na stanowisko dyrektora regionalnego ARiMR pełnił funkcję zastępcy dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu. Wojewoda Zieliński jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości, przewodniczy pilskim strukturom partii. W ostatnich wyborach parlamentarnych, w 2019 roku, nie uzyskał mandatu posła.

Michał Zieliński postrzega swoją nową pracę jako misję: „Powołanie na stanowisko wojewody wielkopolskiego przez premiera Mateusza Morawieckiego jest dla mnie wielkim zaszczytem i ogromnym zobowiązaniem. Stoję przed dużym wyzwaniem, a swoją pracę dla Wielkopolan postrzegam jako misję”.

Przed nowym zarządcą województwa sporo wyzwań. Sam zaznacza, że chce się skupić na walce z pandemią, pragnie też doprowadzić do wyjaśnienia nieścisłości związanych z feralnym „zamkiem w Stobnicy”. Ponadto, Zieliński deklaruje, że jednym z jego celów będzie dobra współpraca z przedstawicielami samorządów w Wielkopolsce.

„Będę pracować tak, aby nasze województwo od Piły, przez Poznań do Gniezna, od Konina po Leszno rozwijało się w sposób zrównoważony i miało godnego reprezentanta. Moja działalność nakierowana jest na to, aby Wielkopolanie byli zadowoleni z pracy urzędu wojewódzkiego. Powinien tak samo podchodzić każdy burmistrz, wójt, prezydent miasta, w służbie dla obywateli danego miasta” – wyjaśnił nowo powołany wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

mamy wojewodę michał zieliński
Mamy nowego wojewodę, został nim Michał Zieliński

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *