Liderki przegrały w Rybniku, ale za to fantastyczny weekend młodzieży

Liderki przegrały w Rybniku – niepowodzeniem zakończyła się daleka podróż koszykarek Lidera do Rybnika na mecz z RMKS.

Niestety ze względu na kontuzje Liderki ograły w okrojonym składzie i to miało duży wpływ na końcowy wynik. Trener Anna Talarczyk rozpoczęła piątką: Malina Piasecka, Ola Żukowska, Magda Wojdalska, Marta Wdowiuk i Olga Jędrzejczak.

Pierwsze 10 minut to bardzo zacięta gra, żadna z drużyn nie mogła objąć większego prowadzenia i po 10 minutach to gospodynie z Rybnika prowadziły 20:17. W drugiej osłonie trwała zacięta walka kosz za kosz, a wynik 36:34 dla Lidera celnym rzutem z połowy równo z syreną ustaliła Wiktoria Plackowska!

Niestety trzecia kwarta była najsłabsza w wykonaniu Liderek, które przegrały tą osłonę 12:21 i przegrywały po 30 minutach 48:55. Na 7 minut do końca gospodynie prowadziły 65:50 i wszystkim już się wydawało, że jest po meczu. Trener Talarczyk poderwała jednak swój zespół do walki i zaczęła się fantastyczna pogoń swarzędzanek. Punktowały wszystkie obecne na placu zawodniczki: Flaszak, Żukowska, Wojdalska, Wdowiuk i Jędrzejczak, a celna trójka Olgi Jędrzejczak na 50 sekund do końca zniwelowała przewagę Rybnika do 2 punktów. Niestety kolejna trójka nie znalazła drogi do kosza, a po wymuszonym faulu Paulina Majda dołożyła 2 punkty z rzutów osobistych i to gospodynie zwyciężyły 70:66.

To przykra niespodzianka dla Liderek, które można pochwalić tylko za nieustępliwość i grę do końca. Punkty rzuciły: Żukowska 19, Wojdalska 14 (6 as), Jędrzejczak 12 (11 zb), Wdowiuk 9 (8zb), Flaszak 7, Plackowska 5, Piasecka M., Piasecka A, Fabianowska, Majchrzak. Liderki pozostały na piątym miejscu w tabeli z bilansem 5-4. W najbliższą niedzielę udadzą się do Gorzowa Wlkp. na trudny mecz z ENEA AZS AJP.

Fantastyczny weekend koszykarskiej młodzieży

To był kolejny bardzo udany weekend swarzędzkich adeptów i adeptek koszykówki. W piątek połączony zespół Lidera i AZSu Poznań pokonał w Ostrowie lidze Juniorek Starszych U19K zespół Ostrovii 65:61 i było to ósme ligowe zwycięstwo w dziewięciu meczach.

W sobotę Liderki udały się do Piły na dwumecz z miejscowym Basketem. W pierwszym meczu Juniorki U17K pokonały rywalki 79:48, a punkty rzuciły: Maj K. 23, Napierała 18, Kupczyk 15, Cabańska 14, Stańczewska 4, Owczarz 2, Łuczak 2, Kubiak 1, Maj A., Pyrzowska. W drugim spotkaniu Kadetki Młodsze U14K zdeklasowały gospodynie 88:23. Dla podopiecznych trener Magdaleny Dedio było to trzecie kolejne ligowe zwycięstwo. Punkty rzuciły: Maj A. 33, Kuchcińska 21, Zając 15, Mierzejewska 6, Kobylińska 5, Mróz 4, Sikora 2, Sznura 2, Frąckowiak, Gąsiorek.

Swój pierwszy mecz ligowe rozegrały Żaki U11K trener Katarzyny Goldy-Wojtkowiak. Niestety Liderki były mocno osłabione przez kwarantanny. W meczu z AZS Poznań uległy 34:44, ale zadebiutowały aż 4 zawodniczki dużo młodsze od rywalek. Najmłodsza była Lena Drabowicz, która ma tylko 7 lat. Punkty rzuciły: Chmielewska 12, Kubiak 8, Jęczmionka 6, Widera 5, Andrzejczak 2, Płachecka 1, Jaszkiewicz, Tomczak, Drabowicz, Mańkowska, Stróżyńska, Smurawa.

W niedzielę dwa mecze rozegrały zespoły U12. Dziewczęta pokonały ENEA AZS Poznań 91:28. Punkty rzuciły: Mróz 29, Cimińska 16, Bieżyńska 13, Chmielewska 12, Kamińska 9, Kozielczyk 4, Rogowy 4, Gomulak 2, Klinge 2, Trząsalska, Mioduszewska. Chłopcy trenera Tomasza Eicherta wysoko pokonali UKS Piątkę Ostrów Wlkp. 100:40, a punmty rzucili: Kurzawski 29, Polak 26, Mazurek 19, Szulc 14, Danielewicz Jan 8, Pawlak 2, Brodziński 2 (rocznik 2013 – 3 lata młodszy), Gromadzki, Danielewicz Jakub, Sobkowski, Cierpiszewski.