Lider Swarzędz zastopowany przez Cielczę w rozgrywkach ligowych

Lider Swarzędz zastopowany przez Cielczę: w bezpośrednim starciu o czwarte miejsce w tabeli ligi okręgowej Lider Swarzędz uległ LZS Cielcza 0:3. Goście z zawodnikami doświadczonymi na wyższych poziomach rozgrywkowych zaskoczyli czarno-czerwonych już na początku meczu.

LZS Cielcza zgromadził przed meczem z Liderem trzy punkty mniej od zespołu ze Swarzędza, ale ma jedno zaległe spotkanie. To oznaczało, że wygrany pojedynku po tej kolejce będzie zajmował przynajmniej czwartą pozycję w tabeli. Zwycięsko z tej batalii wyszli goście, a zaczęli pracować na dobry wynik od samego początku.

Jedna z pierwszych akcji Lidera została rozbita dopiero przy linii końcowej LZS-u, ale wystarczyły dwa podania, by napastnik Cielczy znalazł się z piłką tuż przed polem karnym Lidera. Tu wykazał się sprytem i uprzedził zarówno obrońcę, jak i bramkarza czarno-czerwonych. Kontrowersji nie było, w przeciwieństwie do kolejnych goli. Przy trafieniu na 0:2 sędzia nie zauważył ataku strzelca łokciem w obrońcę Lidera. W akcji na 0:3 arbiter zagwizdał, gdy piłka była już w grze po wyrzucie z autu, ale akcji nie przerwał. W efekcie defensorzy Lidera zatrzymali się, a potem spóźnieni ratowali się faulem w polu karnym, który dał gościom uderzenie z jedenastu metrów. Rzut karny został wykorzystany, a Owczarek musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce.

W drugiej odsłonie czarno-czerwoni, choć grali w dziesięciu, ruszyli do szturmu. Wypracowali sobie liczne akcje, ale zabrakło skuteczności. Lider spadł na piąte miejsce, ale wciąż jest w sytuacji, w której walcząc o awans nie musi się oglądać na inne wyniki. Swarzędzan czeka teraz najdłuższa w rundzie jesiennej przerwa między meczami – po siedmiu dniach bez gry przyjdzie za to kolejny minimaraton. W niedzielę mecz w Żerkowie z GKS-em, w środę (27 października) półfinał Pucharu Polski strefy poznańskiej z Gromem Plewiska, a 31 X do Swarzędza przyjedzie Lechita Kłecko.

Liga okręgowa WZPN, grupa 3, 9. kolejka: Lider Swarzędz – LZS Cielcza 0:3 (0:3)

Skład Lidera: Strugalski, Jędraszyk (Marzec), Owczarek CZ (2xŻ), Górczewski, Zaborniak, (k)Ciesielski, Maćkowiak, Skrodziuk (Fornalkiewicz), Vogel (Maciejewski), Korcz, Kaczmarek oraz Kowalewski, Pogorzelec, Yildirim i Zboralski; trener Maciej Rybicki.

Pozostałe wyniki: Jarota II Jarocin Witaszyce – KS 1920 Mosina 4:1 Polonia II – Orkan Jarosławiec 3:1 Lotnik Poznań – Płomień Nekla 5:4 Polonia Poznań – GKS Żerków 0:0 Lechita Kłecko – UKS Śrem 1:0 Avia Kamionki – Clescevia 3:3 Kłos Zaniemyśl – Suchary Suchy Las 4:1

Czołówka tabeli po 8 kolejkach:

  1. Kłos Zaniemyśl 25
  2. Polonia II Środa Wlkp. 21
  3. UKS Śrem 17
  4. LZS Cielcza 16 (8 meczów)
  5. Lider Swarzędz 16
  6. Jarota II Jarocin Witaszyce 15
  7. KS 1920 Mosina 15

Adam Górczewski

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Lider Swarzędz zastopowany przez Cielczę
Lider Swarzędz zastopowany przez Cielczę w rozgrywkach ligowych

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *