Kto zatruwa powietrze na północnych osiedlach Swarzędza?

Od pewnego czasu docierają do nas informacje na temat nieprzyjemnego zapachu unoszącego się w nocy nad północnymi osiedlami Swarzędza. Dzisiaj dostaliśmy konkretny sygnał w tej sprawie. Mamy nadzieję, że niezwłocznie zareagują służby odpowiedzialne za ochronę środowiska w gminie.

Szanowni Państwo

Szanowni Mieszkańcy

     Jako pracownik poznańskiej służby zdrowia, pełniący swą funkcję na oddziale onkologii, posiadający świadomość obecnych zagrożeń dla zdrowia, stwierdzam z wielkim niepokojem, powtarzający się w Swarzędzu, w okolicach Osiedla Czwartaków, Kościuszkowców, Dąbrowszczaków, podejrzany i niecny, jak mniemam, proceder, polegający na zanieczyszczaniu naszego środowiska.

     Ma on miejsce zawsze nocą, która poprzedza dzień wolny…, co już stawia tezę, iż jest to proceder nielegalny!!! Ostatni taki miał miejsce w nocy z 14/15 sierpnia tego roku, a objawia się on zawsze następująco:

  1. W powietrzu unosi się silna, bardzo ciężka, nieprzyjemna woń, przypominająca namoczony tytoń;
  2. ta woń wdziera się do mieszkań, powoduje zauważalne obciążenia dla układu oddechowego,
  3. zawsze dzieje się to w samym środku nocy, (ostatnio, tj., z 14/15 sierpnia 2019r.,  największe stężenie tego ciężkiego zapachu występowało między godziną 2-3, oczywiście zapach pozostaje do wczesnych godzin porannych, jest wówczas już mniej intensywny).

    Mając na uwadze nasze wspólne dobro, a zwłaszcza dobro naszych dzieci, zwracam się do Państwa z apelem o Państwa odzew w tej sprawie. Proszę, aby wszyscy Ci z Państwa, którzy problem ten widzą, zgłaszali swe uwagi redakcji Informatora Swarzędzkiego, abyśmy mogli wspólnie przedyskutować wszystkie, związane z tym, kwestie i podjąć dyskusję z władzami naszego miasta. Problem jest z pewnością naglący. Monitorowanie wszelkich informacji na ten temat dokonywać się będzie w w/w redakcji, z nią też będzie utrzymany kontakt telefoniczny i mailowy; a oto adres e-mail: redakcja@swarzędz.net.pl

Z wyrazami szacunku

Żaneta Dwora Dobińska, dr nauk o zdrowiu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *