Ks. Łukasz Lewandowski mistrzem Europy księży w tenisie stołowym

Ksiądz Łukasz Lewandowski   – proboszcz parafii p.w. św. Józefa Rzemieślnika został mistrzem Europy księży i zakonników w rozgrywanych w Poznaniu w dniach 25-26 kwietnia  XXIX Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym. Ks. Ł. Lewandowski zwyciężył w kategorii open.

– Poznań po raz drugi jest organizatorem Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym dla księży i braci zakonnych. Wcześniej impreza odbywała się w innych miejscowościach w Polsce, m.in. we wsi Głębokie k. Gniezna, w Pniewach czy w Tarnobrzegu. W tym roku stolica Wielkopolski po raz drugi będzie gościć księży z całego kraju, a także – po raz pierwszy – z Europy – powiedział Szymon Galas, trener II klasy tenisa stołowego i przedstawiciel organizatora mistrzostw Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce w Poznaniu.– Pomysł zaproszenia do rozgrywek kapłanów z zagranicy pojawił się w ubiegłym roku, podczas rozmów kuluarowych. Polscy księża zaproponowali, by zaprosić też kapłanów z zagranicy, którzy także chętnie uprawiają ten sport – tłumaczy Galas.
Wskazując na cele imprezy, Galas podkreśla, że chodzi nie tylko o wyłonienie najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale i na integrację kapłańską przez sport i promocję Poznania. – Zależy nam również na popularyzacji wśród księży zainteresowania sportowym trybem życia, a tenis stołowy nie jest sportem bardzo wymagającym pod względem sprzętu – wystarczy stół, dwie rakietki i piłeczka – mówi Galas.

Podczas mistrzostw rozgrywane są turnieje: deblowy oraz singlowy w pięciu kategoriach wiekowych oraz open. W mistrzostwach co roku bierze udział ok. 25-30 kapłanów z całej Polski. – Poziom gry jest naprawdę wysoki. Wśród księży byli zawodnicy grający na poziomie II i III ligi ogólnopolskiej – podkreśla przedstawiciel Parku Rekreacyjno-Sportowego fairPlayce w Poznaniu.
Mistrzostwa rozgrywane są zgodnie z przepisami PZTS. W ramach I Mistrzostw Europy Księży wyodrębnione zostaną wyniki XXIX Mistrzostw Polski Księży.

W ubiegłym roku w zawodach drużynowych wygrali reprezentanci diecezji sandomierskiej, a w turnieju open zwyciężył ks. Łukasz Lewandowski ze Swarzędza z archidiecezji poznańskiej. Organizatorem mistrzostw są Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce w Poznaniu, Archidiecezja Poznańska oraz Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego.

Inf. za www.pzts.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *