Kostrzyn też rozda maseczki

Włodarze gminy Kostrzyn podjęli decyzję o przekazaniu maseczek ochronnym wszystkim seniorom, po Świętach początek dystrybucji.

Zgodnie z informacją przekazaną przez burmistrza gminy Kostrzyn, Szymona Matyska, wszyscy seniorzy otrzymają maseczki ochronne. Wczoraj dowiedzieliśmy się o pierwszym zarażeniu koronawirusem w Kostrzynie (link tutaj).

Jak wiemy, od czwartku 16 kwietnia, zgodnie z zarządzeniem premiera Morawieckiego, wszyscy będą musieli nosić maseczki. Władze Kostrzyna postanowiły zaopatrzyć swoich seniorów w niezbędną ochronę. Gmina zamówiła przeszło 6 tys. sztuk maseczek. Ich dystrybucja rozpocznie się zaraz po Wielkanocy. Maseczki mają być odpowiednio zabezpieczone i dostarczone tak, by każdy senior w gminie mógł z nich skorzystać.

Kilka dni temu informowaliśmy o podobnym ruchu w Swarzędzu (kliknij by przeczytać). Pierwszą partię maseczek burmistrz Swarzędza, Marian Szkudlarek przekazał do dystrybucji w Swarzędzkim Centrum Ratunkowym. O przekazywaniu mieszkańcom Swarzędza informowano również na profilu Facebookowym „Swarzędz Alarmowo”. Kolejne maseczki będą też dystrybuowane do skrzynek pocztowych.

Musimy przyznać, że bardzo nam się podoba działanie władz Swarzędza i Kostrzyna, gdyż nasi seniorzy, zgodnie z wszelkimi informacjami, stanowią grupę najbardziej podatną. Oczywiście maseczki nie zapewniają ochrony przed zarażeniem, ale na pewno utrudniają rozprzestrzenianie się wirusa.

Brawo Swarzędz, brawo Kostrzyn!

ok okay gif modern

Poza wszystkim, najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest pozostanie w domach. Do czego namawiamy, pomimo tak pięknej aury na zewnątrz.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *