Ciemno na pętli

Pętla na os. Kościuszkowców to jeden z ważniejszych punktów na mapie komunikacji miejskiej gminy Swarzędz. Niestety, jest tam ciemno.

Codziennie od wczesnych godzin porannych po późny wieczór mieszkańcy korzystają z nowej, niedawno przebudowanej przecież pętli na os. Kościuszkowców. Niewątpliwie, po remoncie miejsce to nabrało zupełnie innego wyglądu. Budzi ona pozytywne skojarzenia, przypomina nieco przystanki widziane kiedyś tylko na fotografiach z zachodnich miast.

Jednak, jak się okazuje, nie wszystko funkcjonuje tam tak, jak być powinno. Zaalarmował nas czytelnik mówiąc, że gdy rano jedzie do pracy i czeka na autobus, to panują tam straszne ciemności. Działa tylko oświetlenie z boku budynku, nie funkcjonują natomiast latarnie pod dachem, skierowane na miejsce oczekiwania podróżnych na autobus. Co oczywiste powoduje to, że użytkownicy komunikacji miejskiej niekoniecznie czują się bezpiecznie w tym miejscu.

W związku z tym zapytaliśmy Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne przyczynę takiego stanu rzeczy i czy nie można jakoś problemowi zaradzić. Trzeba przyznać, że reakcja była szybka i pozytywna. Pracownicy SPK sprawę przekazali do Wydziału Infrastruktury Drogowej w Urzędzie Miasta i Gminy Swarzędz. Miejmy nadzieję, że nasi urzędnicy zadziałają błyskawicznie i na pętli niedługo już będzie jasno.

Inne aktualności ze Swarzędza

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *