Koronawirus: jak działa teraz ETC Swarzędz?

Koronawirus i Swarzędz: w dobie najnowszych rozporządzeń, zmienia się zakres funkcjonowania centrum handlowego ETC Swarzędz oraz godziny otwarcia poszczególnych sklepów. Dbając o bezpieczeństwo oraz zdrowie pracowników i klientów, wprowadzono działania rekomendowane przez Głównego Inspektora Sanitarnego.   

 Od soboty 21 marca, obowiązuje nowe rozporządzenie Ministra Rozwoju dotyczące funkcjonowania lokali w centrach handlowych, podczas epidemii koronawirusa. Zgodnie z wytycznymi, w ETC Swarzędz pozostają otwarte sklepy pierwszej potrzeby, które w ofercie posiadają artykuły spożywcze, kosmetyki, artykuły higieniczne – toaletowe i środki czystości, wyroby medyczne i farmaceutyczne, prasę oraz artykuły dla zwierząt. Klienci mogą zrobić zakupy w następujących sklepach oraz określonych poniżej godzinach:

Intermarché (8:00–21:00)

Rossmann (10:00–20:00)

Maxi Zoo (10:00–19:00)

Apteka Vita-Pharm (9:00-20:00)

Piekarnia-Cukiernia „Natura” (08:00-18:00)

Dealz (10:00-20:00)

W centrach handlowych, na określonych zasadach, mogą prowadzić działalność lokale gastronomiczne. W przypadku ETC Swarzędz, otwarta pozostaje restauracja Sushi&More – w opcji zamówień z odbiorem osobistym (w godz. 12:00-20:00) lub na dowóz (12:00-21:00).

W wyjątkowych przypadkach, godziny funkcjonowania niektórych lokali mogą ulegać skróceniu, ze względu na ograniczoną dostępność pracowników. Warto na bieżąco śledzić stronę internetową www.etcswarzedz.pl oraz aktualności w mediach społecznościowych, w tym fanpage ETC Swarzędz na Facebooku oraz profil na Instagramie. Właśnie tam, na bieżąco publikowane są wszystkie najważniejsze komunikaty, związane z funkcjonowaniem centrum.

Przyjeżdżając do ETC, pamiętajmy o obowiązujących zasadach, które  zostały wdrożone, w trosce o bezpieczeństwo klientów i pracowników.

Podczas zakupów oraz w kolejce do kasy, zachowajmy bezpieczną odległość – minimum 1,5m od drugiej osoby. Rekomendowane są płatności bezgotówkowe – za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Zwiększona została częstotliwość serwisów sprzątających. Dezynfekowane są m.in. przestrzenie wspólne, toalety, często dotykane uchwyty czy drzwi. Czynne pozostają toalety zlokalizowane w centralnym, „leśnym” korytarzu, gdzie dla klientów oraz pracowników, w dystrybutorach z mydłem udostępniony został płyn odkażający.

W sklepach pojawiły się też specjalne osłony, które przy kasach chronią zarówno sprzedawcę, jak i nabywcę. Supermarket Intermarché na bieżąco dezynfekuje wózki a klienci, przed rozpoczęciem zakupów, otrzymują jednorazowe rękawiczki.

ETC Swarzędz wykonuje wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Światowej Organizacji Zdrowia. Dokładamy wszelkich starań, żeby zakupy w naszym centrum handlowym przebiegały komfortowo i z uwzględnieniem wymaganych zasad higieny – mówi Michał Najgrodzki, Head of Asset Management w Grupie Capital Park.

W związku z panującą sytuacją, ETC Swarzędz przypomina o możliwości włączenia się do akcji pomocy dla seniorów, którą prowadzi Ośrodek Pomocy Społecznej w Swarzędzu. Osoby starsze, które potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów spożywczych czy w kupieniu lekarstw, mogą liczyć na wsparcie lokalnych wolontariuszy i pracowników OPS. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: https://opsswarzedz.pl/ops-art/1762-wazny-komunikat-zakupy-dla-seniorow.

Warto pamiętać także o medykach z poznańskich szpitali oraz o znanej już lokalnie, dzielnej „Drużynie Strusia”. Należą do niej pracownicy ze szpitala zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej, którzy w laboratoriach, przeprowadzają m.in. testy na obecność koronawirusa. Przekazując potrzebne w tym trudnym czasie akcesoria, posiłki czy po prostu publikując na fanpage’u słowa otuchy, można wesprzeć drużynę pracowników szpitala. Więcej informacji na ten temat można uzyskać na:  https://www.facebook.com/DruzynaStrusia/

Zachęcamy wszystkich do wspierania akcji organizowanych w naszej okolicy. To bardzo ważne, by być teraz razem i wspólnie działać przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Chcielibyśmy również podziękować wszystkim pracownikom ETC Swarzędz, którzy wykonują swoje obowiązki i dzięki którym sklepy funkcjonują a klienci mogą zrobić zakupy pierwszej potrzeby – mówi Michał Najgrodzki, Head of Asset Management w Grupie Capital Park.

Wszystkie informacje na temat funkcjonowania ETC Swarzędz znaleźć można na stronie internetowej www.etcswarzedz.pl w zakładce „AKTUALNOŚCI” oraz „GODZINY OTWARCIA” a także na profilu ETC Swarzędz na Facebooku oraz Instagramie.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *