Koronawirus: 107 osób poddanych kwarantannie, 1 zachorowanie

Koronawirus i Swarzędz: według najnowszych informacji, drugi dzień z rzędu spadła liczba osób poddanych kwarantannie domowej. 

Obecnie liczba osób poddanych kwarantannie domowej to 107. Izolacja dotyczy 73 adresów.

Jest to drugi dzień z rzędu, gdy mniej osób przebywa w przymusowym odosobnieniu. W poniedziałek pisaliśmy o 112 osobach, natomiast dotychczasowy szczyt przypadł na niedzielę, 29 marca. Wówczas poddanych kwarantannie były 124 osoby. Warto zauważyć, że spadek wynika z zakończenia okresu izolacji i niestwierdzenia objawów chorobowych.

Cały czas na terenie gminy Swarzędz mamy do czynienia z jednym stwierdzonym przypadkiem zarażenia koronawirusem. Chory ratownik medyczny przebywa na leczeniu w poznańskim szpitalu przy ul. Szwajcarskiej.

Czy spadek liczby osób poddanych kwarantannie to dobry znak? Niestety, nie możemy mieć pewności, czy osoby nie będące w izolacji, nie są zarażone koronawirusem, ale ze względu na okres rozwoju choroby, na razie nie okazują objawów. Stąd też bardzo ważne jest stosowanie się do zaleceń sanitarnych i ograniczanie kontaktu z innymi. Tylko w ten sposób możemy być spokojniejsi o stan naszego zdrowia oraz naszych bliskich. Warto pamiętać, że pandemia na razie przybiera na sile. W Wielkopolsce wzrasta liczba zarażonych, wynosi ona teraz 147 osób (przedpołudnie 31.03.), zmarły 3 osoby.

Poniżej zamieszczamy mapę przygotowaną przez Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Prezentuje dane na wieczór 30 marca.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

wielkopolska mapa koronawirus swarzędz

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *