Koniec z maseczkami (prawie)!

To prawie koniec z maseczkami – dzisiaj rząd przekazał informacje dotyczące kolejnego etapu odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń. 

Rząd podjął decyzję, od 30 maja koniec z maseczkami na świeżym powietrzu. Już nie będziemy zobowiązani do zakrywania ust i nosa podczas spacerów, jazdy na rowerze, czy zwykłego przemieszczania się na dworze. Będziemy natomiast musieli zachować 2 metrową odległość od innych osób.

Zakrywanie twarzy maseczkami lub innymi elementami garderoby nadal będzie obowiązywać w przestrzeni publicznej gromadzącej duże liczby osób. Chodzi przede wszystkim o sklepy, kościoły, transport zbiorowy.

Ponadto, od 30 maja możliwe będą zgromadzenia publiczne do 150 osób (tu nadal będzie konieczne zasłanianie twarzy). Zniesione będą też limity uczestniczących w nabożeństwach kościelnych.

6 czerwca to z kolei istotna data dla miłośników siłowni i klubów fitness. Od tego dnia będzie można korzystać z tych usług, ale będzie obowiązywały restrykcyjne obostrzenia sanitarne (tak, tak, siłownia w maseczce…).

Również od 6 czerwca ruszą kina, teatry, filharmonie. Tutaj również będzie trzeba zachować dystans i przestrzegać zaleceń sanitarnych.

Jeśli planowaliście udział w weselu, to od 6 czerwca będzie to możliwe. Impreza musi liczyć nie więcej niż 150 uczestników. Ale uwaga, nie będzie trzeba zakrywać twarzy! Czyli należy zapomnieć o ślubnym zdjęciu w maseczkach 😉

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic – TUTAJ.

Należy jednak pamiętać, że zagrożenie koronawirusem, cały czas jest poważne. Warto zerknąć na tę stronę, by poznać liczby zachorowań, wyzdrowień itd.: https://koronawirus-w-polsce.pl/

Poniżej zamieszczamy wykres prezentujący najważniejsze dane dotyczące koronawirusa w Polsce.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *