Kolejne spotkania informacyjne programu Czyste Powietrze za nami

Kolejne spotkania informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze za nami: w ubiegły poniedziałek, 29 maja 2023 w świetlicy wiejskiej w Kobylnicy odbyło się drugie spotkanie informacyjne dotyczące możliwości dofinansowania do wymiany starego pieca czy termomodernizację z programu „Czyste Powietrze”.

Spotkanie prowadziła kierownik Wydziału Ochrony Środowiska Pani Katarzyna Lewandowska. Na spotkaniu obecny był również burmistrz Marian Szkudlarek oraz wiceburmistrz Grzegorz Taterka, co pokazuje jak ważne jest dla włodarzy naszej gminy proces transformacji ekologicznej w tym wymiana starych kopciuchów czy jakość swarzędzkiego powietrza.

Na spotkaniu mieszkańcy, nie tylko Kobylnicy, dowiedzieli się o zasadach i możliwościach wspomnianego programu. Czas wakacji to dla niektórych dobry moment na remonty czy wszelkie modernizację dlatego takie spotkania są potrzebne, bo nadal duża część mieszkańców nie zna możliwości programu pomocowego dzięki któremu mogą zaoszczędzić wiele środków i np. przeznaczyć je na inne elementy modernizacji które mogą przyczynić się do obniżenia późniejszych rachunków.

Na spotkaniu obecny był również Jacek Bura że Swarzędzkiej Inicjatywyy AntySMOGowej SmogSTOP, który zachęcał do monitorowania jakości powietrza w szczególności w okresie grzewczym, gdzie normy jakościowe są niekiedy nawet kilkukrotnie przekraczane. Swarzędz jest objęty siecią czujników, którą finansuje UMiG Swarzędz, a także zwykli mieszkańcy. Dostęp do aktualnych danych jest darmowy dostępny dla każdego np. przez aplikację mobilną „Kanarek” czy ma stronie internetowej www.smogstop.infoswarzedz.pl.

Kolejne spotkania informacyjne dotyczące programu
Kolejne spotkania informacyjne dotyczące programu Czyste Powietrze za nami. Fot. Jacek Bura.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *