„Koleje wolności”

Sobotnie widowisko „Światło i Dźwięk” na Dworcu Letnim w Poznaniu będzie finałem wydarzenia „Koleje Wolności”, wpisującego się w przygotowania do obchodów 100. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Pokaz rozpocznie się ok. 19.45, po przyjeździe specjalnego pociągu retro Kolei Wielkopolskich relacji Poznań Główny – Swarzędz – Rokietnica – Kiekrz – Dworzec Letni. Z uczestnikami spotka się Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, gospodarz grudniowych, centralnych uroczystości w setną rocznicę wielkopolskiej insurekcji.

Podążające szlakami Powstania Wielkopolskiego pociągi retro pojawiły się w tym tygodniu na wielkopolskich torach z inicjatywy Samorządu Województwa Wielkopolskiego, Kolei Wielkopolskich, Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie, Parowozowni Wolsztyn oraz Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

W ramach projektu „Koleje Wolności 1918-2018” w dniach 3-5 października, zostały uruchomione specjalne pociągi, składające się z lokomotywy parowej i wagonów retro. Ich pasażerami byli uczniowie i młodzież szkolna, uczestniczący w żywej lekcji historii prowadzonej przez nauczycieli i rekonstruktorów, którzy przybliżyli historię wielkopolskiego zrywu niepodległościowego. Zajęcia trwały godzinę lekcyjną, a kolejne grupy uczestników tego wydarzenia wsiadały do pociągu na wybranych stacjach.

Rozkład jazdy specjalnego sobotniego pociągu: Poznań Główny o. 16.27 Swarzędz p.16.53/o.17.23 – Rokietnica p. 18.03/ o. 19.00 – Kiekrz p.19.08/o.19.25 – Poznań Dworzec Letni p.19.41.

UWAGA! Ostatnie bilety na pociąg specjalny (10 zł bilet ulgowy do 14 lat, 20 zł bilet normalny) do nabycia w kasie biletowej w budynku Dworca Letniego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *