Kadetki Lidera BIOFARM Swarzędz Wicemistrzyniami Wielkopolski

Po przerwie świątecznej na koszykarskie parkiety powróciły młodzieżowe zespoły Lidera – Kadetki Lidera BIOFARM Swarzędz zostały Wicemistrzyniami Wielkopolski.

Głównym wydarzeniem był ostatnie mecze w lidze Kadetek U15K, w której do końca trwała zacięta walka o zwycięstwo. Liderki rozegrały dwa mecze z bezpośrednimi rywalami do podium. W piątek w święto Trzech Króli w Plewiskach pokonały UKS Victorię 77:54. Podopieczne trenera Andrzeja Świadka zaczęły rewelacyjnie i prowadziły po 1 kwarcie 25:9. Niestety strefa Plewisk w drugiej kwarcie zatrzymała nasze koszykarki i przegrywały 29:33. Dobra druga połowa pozwoliła zwyciężyć i zająć minimum 2 miejsce.

W niedzielę na hali SCSiR Liderki podejmowały MUKS Poznań. Zwycięzca meczu zajmował pierwsze miejsce. Licznie zgromadzona publiczność fantastycznym dopingiem wspierała obie drużyny. Po zaciętej walce poznanianki zwyciężyły 55:39. Swarzędzanki zostały więc wicemistrzyniami Wielkopolski i awansowały do rozgrywek strefowych i jednocześnie do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U15K. Punkty w tych meczach zdobyły: Maj 19 i 15, Flaszak 13 i 11, Mierzejewska 15 i 6, Zając 13 i 1, Kuchcińska 11 i 3, Mróz 4 i 0, Stachowiak 2 i 2, Kobylińska 0 i 1, Łagodzka 0 i 0, Radek 0 i 0, Sikora 0 i 0, Gąsiorek 0 i -. Antonina Maj została najlepszym strzelcem rozgrywek rzucając średnio 21,6 pkt na mecz.

Juniorki Lidera w przerwie świątecznej zwyciężyły w Krakowie w IX Turnieju Can-Pack Cup. Podopieczne trenera Tomasza Eicherta zdeklasowały piątkę rywali. Karolina Maj została MVP turnieju, Dominika Mielczarek została wybrana do najlepszej piątki turnieju, a Liwia Cabańska została wybrana najlepszą zawodniczką drużyny.

W sobotę Żaki U11M trenera Bartka Drabowicza pokonali we Wrześni MKS 52:39. Chłopcy grali w składzie: Błachnio 7, Brodziński 9, Muszyński 1, Ziembiński, Jan Kurzawski 4, Julian Kurzawski 11, Wochna, Pluciński 2, Kopka 10, Kopecki, Cravens 3, Maciejewski 2.

W niedzielę swoje mecze rozegrały dziewczynki i chłopcy U12 prowadzeni przez trener Martę Urbaniak. Dziewczynki wysoko pokonały UKS Kormoran Sieraków 97:25, a punkty rzuciły: Szopka 26, Bartkowiak 22, Andrzejczak 20, Jęczmionka 8, Białas 4, Chmielewska 4, Stróżyńska 4, Gic 4, Pruszkowska 3, Kubiak 2, Zawieja A., Zawieja H.

Chłopcy ulegli najlepszej drużynie w lidze Obrze Kościan 39:80. Punkty rzuciły: Danielewicz 9, Brodziński 8, Stenclik 6, Badziński 4, Kurzawski  4, Małecki 2, Cravens 2, Maciejewski 2, Staszkiewicz 2, Jaworski, Pawlak, Tonn.

W ostatnim meczu juniorki w 2LK pokonały MKS MOS Konin 64:46, a punkty zdobyły: Kubiak 13, Kupczyk 12, Maj 12, Cabańska 11, Strańczyk 10, Łuczak 4, Stańczewska 2, Janicka.