Jest 1-0 w Play-Offach dla Liderek! Grała też koszykarska młodzież.

Jest 1-0 w Play-Offach dla Liderek: Koszykarki Lidera Swarzędz w sobotni wieczór na hali SCSiR rozpoczęły rozgrywki fazy Play-Off 1 Ligi Kobiet.

Rywalkami był zespół AZS Politechnika Korona Kraków, który po rundzie zasadniczej zajął piąte miejsce z identycznym bilansem jak Liderki – 15-7. Przed meczem miała miejsce miła uroczystość, Magdalena Wojdalska głosami trenerów została wybrana do najlepszej piątki sezonu w 1LK.

Magdalena Wojdalska wybrana do piątki sezonu 1 Ligi Kobiet

Trener Anna Talarczyk rozpoczęła mecz piątką: Malina Piasecka, Katarzyn Motyl, Magdalena Wojdalska, Marta Wdowiuk i Weronika Piechowiak. Liderki dobrze rozpoczęły mecz, przede wszystkim po bronionej stronie boiska. Trener Talarczyk bardzo dobrze przygotowała je i po 10 minutach krakowianki zdobyły tylko 8 punktów tracąc 14. Druga kwarta rozpoczęła się od runu 7-0, co zmusiło trenera gości Wojciecha Downara-Zapolskiego do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. Bardzo dobrze grała Marta Wdowiuk, która grała na bardzo wysokiej skuteczności. Do przerwy swarzędzanki prowadziły zdecydowanie 43:23. Najwyższe prowadzenie wynosiło 26 punktów  w 23 minucie meczu.

Całą drugą połowę Lider utrzymywał bezpieczną przewagę, a trener Talarczyk mogła spokojnie rotować składem. Rywalki były tego dnia bezradne. Ostatecznie swarzędzanki zwyciężyły 77:57 i objęły prowadzenie 1-0 w serii do dwóch zwycięstw. Kolejny mecz odbędzie się w sobotę o 16:00 w Krakowie. Liderki zagrały bardzo zespołowo – zanotowały aż 27 asyst. 20 punktów w meczu zdobyła Marta Wdowiuk, która trafiła 2/3 swoich rzutów – 8 z 12, zebrała 7 piłek i rozdała 5 asyst. Kolejne double-double zaliczyła Weronika Piechowiak 14 pkt i 12 zb. Poza nimi punkty rzuciły: Katarzyna Motyl 10 (1×3, 5 as), Malina Piasecka 10 (2×3, 4as), Magdalena Wojdalska 9 (1×3, 5as), Wiktoria Plackowska 7, Aleksandra Żukowska 3, Wiktoria Flaszak 2, Karolina Maj 2, Aleksandra Piasecka 0 (6 as).

Jest 1-0 w Play-Offach dla Liderek

Grała koszykarska młodzież

To był intensywny weekend dla swarzędzkiej młodzieży. Ostatni mecz ligowy rozegrały Młodziczki Starsze U13K, które w środzie po zaciętym meczu uległy drużynie UKS Moskawa 43:52. W pierwszym meczu rywalki wygrały aż 47 punktami, dodać należy, że oba zespoły grały osłabione brakiem swoich liderek. Punkty rzuciły: Mróz 16, Chmielewska 14, Marchelek 4, Cimińska 4, Bieżyńska 3, Własny 2, Trząsalska, Gomulak, Kozielczyk, Rogowy, Kamińska, Michalak.

Kadetki U15K rozegrały u siebie aż trzy mecze kończące sezon rozgrywkowy. We wtorek uległy Tęczy Leszno 36:59, w czwartek najlepszej drużynie ligowej ENEA AZS Poznań 42:73, a w sobotę pokonały MKS Kusy Szczecin 64:57. Punkty w tych meczach rzuciły: Kuchcińska (2,2,3), Maj A.(14,26,32), Mierzejewska (0,6,3), Mróz (0,-,0), Frąckowiak (0,0,0), Gąsiorek (-,0,-), Zając (8,2,0), Stachowiak(-,0,-), Sikora (2,4,15), Kobylińska (5,0,4), Flaszak (5,-,7), Sznura (0,2,0), Gajda (-,-,0).

Młodzicy Starsi U13M ulegli w Międzychodzie drużynie UKS Mikst 63:85, a punkty rzucili: Noskowiak 19, Kurzawski 12, Szulc 11, Kaczyński 5, Polak 4, Sadliński 4, Danielewicz 3, Mazurek 2, Weselik 2, Błachnio.

Dwa mecze rozegrały Młodziczki Młodsze U12K rozegrały dwa mecze ligowe i pozostały jedyną niepokonaną drużyną z bilansem 10-0. W sobotę pokonały na wyjeździe KS Play Basket Kraszewice 74:42, a w niedzielę u siebie Byczą Akademię SP2 Gniezno 83:38. Punkty rzuciły: Trząsalska (2,5), Bieżyńska (15,-), Gomulak (0,-), Chmielewska (17,25), Cimińska (3,), Bębel (-,1), Woźniak (2,7), Kozielczyk (8,17), Rogowy (9,10), Klinge (10,-), Mioduszewska (0,0), Kamińska (6,), Michalak (2,3).