Jednak morderstwo w Zalasewie – nowe ustalenia w sprawie pożaru

Jak się okazuje sprawa dramatycznego pożaru w Zalasewie ma podłoże kryminalne – jednak miało tam miejsce morderstwo – są wyniki sekcji jednej z ofiar.

Zgodnie z informacjami, które przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, jedna z ofiar pożaru – chłopiec – zmarła w wyniku obrażeń głowy zadanych tępym narzędziem.

– Chłopiec zmarł w wyniku obrażeń czaszkowo-mózgowych zadanych w obrębie twarzy i głowy narzędziem tępokrawędzistym – wskazał prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Są to ustalenia w oparciu o przeprowadzoną sekcję zwłok. Dla pełnego obrazu sprawy konieczne są wyniki pozostałych ofiar – małżeństwa i drugiego syna zmarłych. Na wyniki tych badań trzeba będzie poczekać około czterech tygodni. Stąd też prokuratura nie przedstawiła jednej wersji zdarzeń z Zalasewa, choć już wcześniej, Polska Agencja Prasowa przytaczała wypowiedzi mówiące o udziale osób trzecich lub o rozszerzonym samobójstwie.

Pożar domu w Zalasewie, przy ul. Równej wybuchł około 30 minut po północy, 11 października 2022 roku. Ogień bardzo szybko zajął cały dach i poddasze. Na miejscu działało 8 zastępów straży pożarnej, w tym OSP Gowarzewo, OSP Swarzędz, jednostki Państwowej Straży Pożarnej JRG 3 i JRG 7. Akcja zakończyła się przed godziną 5:00 rano. Na skutek pożaru zginęły cztery osoby. Ciała ofiar zostały znalezione po ugaszeniu pożaru. Ofiary to kobieta w wieku 55 lat i mężczyzna w wieku 61 lat oraz dwoje dzieci w wieku 8 i 14 lat. Więcej o sprawie można przeczytać na stronie

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Jednak morderstwo w Zalasewie
Jednak morderstwo w Zalasewie – nowe ustalenia w sprawie pożaru. Fot. Grzegorz Ługawiak (Radio Poznań).

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *