103 pokoje swarzędzkiego Hiltona

Jak donosi wtorkowy Puls biznesu już w 2020 roku swoje usługi zacznie świadczyć nowy hotel Hampton by Hilton Poznań Swarzędz. Budowa w okolicach ul. Tabaki w Swarzędzu już się rozpoczęła.

Oprócz 103 pokoi, goście będą mieli również dostęp do centrum konferencyjnego, które będzie miało powierzchnię 500 metrów kwadratowych. Ponadto, będzie można również skorzystać z centrum fitness, a hotel będzie uzupełniony o bar, czy salę śniadaniową. Nowe miejsce z noclegami na mapie gminy będzie funkcjonować jako franczyza z firmą CLIP Hotel na czele. Jego odbiorcami mają stać się przede wszystkim klienci biznesowi, a potencjał upatruje się w zlokalizowanych na terenie gminy placówkach Volkswagena czy Twinigs oraz innych międzynarodowych spółek. Na siec Hilton składa się 15 marek hotelowych (np. dostępne w Polsce: Hilton, Curio, Canopy, DoubleTree czy właśnie Hampton by Hilton). Choć budowany w Swarzędzu hotel pod marką Hampton by Hilton jest określany mianem marki ekonomicznej, to jednak na pewno nie będzie należał do najtańszych. Z porównania hoteli Hampton by Hilton w Polsce, dla jednego noclegu w pokoju dwuosobowym z poniedziałku na wtorek w lutym 2019 ceny w zależności od lokalizacji wahały się w przedziale od 200 zł do 330 zł za pokój. Można jednak przypuszczać, że cena noclegu w Swarzędzu będzie bardziej zbliżona do warunków lubelskiego hotelu, niż tego zlokalizowanego w centrum Warszawy. Na razie pozostaje nam się przyglądać budowie i cieszyć się, że zostanie zagospodarowany fragment miasta.

Źródło: Puls biznesu

Fotografia: swarzedznews.plAdam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

3 thoughts on “103 pokoje swarzędzkiego Hiltona

 • 10 maja 2019 at 17:14
  Permalink

  Wszystko fajnie i super a jakiś sklep w pobliżu Castoramy? bo teraz jak zlikwidowali Piotra i Pawła to w odległości 2km nie widzę żadnego sklepu, mogli by również zrobić przejście gdzie budują Hotel w stronę nowej wsi gdzie jest ścieżka rowerowa tunel pod torami i po sprawię.

  Reply
 • 2 grudnia 2018 at 08:31
  Permalink

  Ciekawe do kogo należy teren na którym powstanie hotel. bo do miasta to raczej już nie. Czyżby do biznesmena, który posiada już grunty od Swarzędza(wzdłuż ul. Rabowickiej) do Paczkowa?
  Coś mi się wydaje, że za chwilę, jak tak dalej pójdzie, to żeby dostać się z północy miasta na południe to będzie trzeba temu Panu płacić Myto.
  Że też nikt jeszcze nie zainteresował się tematem sprzedaży gruntów w Swarzędzu.

  Reply
 • 29 listopada 2018 at 09:46
  Permalink

  Ooo, ciekawi mnie, że nikt nie wykorzystał tego faktu w kampanii na burmistrza. Dobrze, że miasto przyciąga takich inwestorów. Może ktoś z hotelarsko-gastronomicznej klasy się załampie 🙂

  W Lublinie ceny zależnie od pokoju dwójka od 196 do 270zł WAHA się.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *