Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Select Insure Group – Life Insurance

Zakup ubezpieczenia na życie to jednak pewien koszt w naszym miesięcznym budżecie. Mając na utrzymaniu siebie, dzieci, mieszkanie, samochód, a często również kredyt – staramy się ograniczać dodatkowe koszty. Nic zatem dziwnego, że zależy nam, aby ubezpieczenie na życie było minimalnym wydatkiem.

Możemy tego dokonać, pod warunkiem, że będziemy wiedzieć jak szukać dobrego ubezpieczenia i na co zwracać uwagę przy jego wyborze. Kilka czynników wpływa na cenę polisy na życie, o czym również warto pamiętać. Kilka cennych wskazówek z pewnością ułatwi zakup, a uniknąć możemy w ten sposób wnikliwego przeszukiwania internetu w znalezieniu odpowiedniej oferty. Dużo cennych informacji zapewni nam z pewnością sprawdzone źródło, zatem ubezpieczenie na życie w www.ubezpieczeniaonline.pl będzie dobrym rozwiązaniem.

Ile kosztuje ubezpieczenie życiowe?

Jeżeli chcemy ubezpieczyć swoje życie – to chcemy ubezpieczyć wartość, jaką największą w ogóle posiadamy. Zastanówmy się zatem, jaki budżet chcemy na to poświęcić. Dla części zainteresowanych będzie to kwota rzędu 50 zł, dla innych – 200 zł.

Rozpiętość cenowa ubezpieczeń na życie jest naprawdę szeroka, ale co tu się dziwić – inwestując w ubezpieczenie, zyskać możemy naprawdę wiele.

Na początek warto wskazać co właściwie wpływa na cenę składki ubezpieczenia. Na jakiej podstawie jest ona wyliczana – wydawać by się mogło, że kilka podobnych w gruncie rzeczy ofert ma zupełnie różne ceny – co za tym stoi?

Wpływ na cenę polisy mają przede wszystkim:

  • zakres ochrony – ilość umów dodatkowych;
  • wybrana suma ubezpieczenia – kwota, na jaką się ubezpieczamy;
  • wiek – z każdym rokiem naszego życia ryzyko zachorowania oraz śmierci wzrasta;
  • brak karencji – karencja jest zabezpieczeniem dla firmy ubezpieczeniowej, zatem dobrze by karencja była, jednak zależy nam na polisie bez karencji musimy liczyć się z wyższą składką ubezpieczenia.

Warto wyjaśnić dokładniej powyższe kwestie, choć wydawać się mogą oczywiste.

Zakres ochrony jest istotną częścią ubezpieczenia – to od nas zależy czy ubezpieczymy się wyłącznie na wypadek śmierci czy zdecydujemy się na dodatkową ochronę np. od pobytu w szpitalu oraz zachorowania na raka.

Rozszerzenie ochrony czyli zakup umów dodatkowych jest bardzo ważny. W ten sposób zabezpieczamy nie tylko swoje życie, ale również swoje zdrowie, a także nasz budżet na przyszłość. W sytuacji, gdy zmuszeni będziemy do długiego leczenia, wielotygodniowej rehabilitacji, kilkumiesięcznego zwolnienia lekarskiego – nasze możliwości finansowe ulegną zmianie. Taka sytuacja odbija się na sytuacji życiowej oraz rodzinnej. Chcąc chronić dobro swoich dzieci oraz własny budżet dobrze będzie zabezpieczyć się dodatkowo np. na wypadek poważnych chorób.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szeroką możliwość umów dodatkowych. Samodzielnie możemy określić ryzyko jakie nas dotyczy: czy uprawiamy sport i jesteśmy narażeni na złamania lub urazy, czy jesteśmy genetycznie obciążeni skłonnościami do określonej choroby, czy dbamy o zbilansowaną dietę oraz aktywny tryb życia, czy sporą część dnia spędzamy za kierownicą.

Umowy dodatkowe gwarantują nie tylko dodatkowe odszkodowania. Ubezpieczyciel ma również do zaoferowania bardzo często pomoc innego rodzaju, np. transport medyczny, wsparcie psychologiczne, dowóz leków zapisanych przez lekarza, wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, pomoc w zorganizowaniu sprzętu potrzebnego do rehabilitacji.

Skorzystać zatem możemy na wiele sposobów. Warto zatem poświęcić chwilę na zapoznanie się z umowa dodatkowymi, jakie oferują poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. W trudnych sytuacjach taka pomoc może okazać się nieoceniona.

Kolejnym – równie ważnym punktem wpływającym na cenę polisy na życie jest wybranie odpowiedniej sumy ubezpieczenia. Im wyższą kwotę wybierzemy, tym większe korzyści na przyszłość otrzymamy, jednak pamiętać musimy o tym, że składka miesięczna rośnie analogiczne to wysokości sumy ubezpieczenia.

Jak wybrać dobrze sumę ubezpieczenia? Zastanówmy się na jaką kwotę chcielibyśmy zabezpieczyć bliskich na wypadek własnej śmierci – czy dzieci finansowo odczują stratę rodzica, czy współmałżonek lub współmałżonka odczują problemy finansowe po stracie bliskiej osoby, czy będą w stanie utrzymać mieszkanie, kredyt oraz samochód?

Suma ubezpieczenia powinna pokrywać realne potrzeby bliskich. Oczywiście, jeśli stać na to, by zainwestować więcej w polisę na życie – mamy absolutne prawo, by tak zrobić. Jeśli jednak nie posiadamy żadnego kredytu, dzieci są już dorosłe i utrzymują się same, a my nie posiadamy żadnego kredytu – niekoniecznie dobrym rozwiązaniem będzie wybieranie sumy ubezpieczenia o wysokości np. 500 000 zł.

Suma ubezpieczenia wyznacza ponadto kwotę odszkodowania za poszczególne zdarzenia objęte ochroną. A zatem, by uzyskać wyższe odszkodowanie, trzeba wybrać polisę z wyższą sumą ubezpieczenia. W obliczeniu sumy czy składek pomocny będzie kalkulator ubezpieczenia na życie z www.ubezpieczeniaonline.pl.

Duże znaczenie na cenę ubezpieczenia na życie ma wiek, w jakim przystępujemy do zakupu. Im później się zdecydujemy, tym większe ryzyko chorób, jak również śmierci. Stąd właśnie wyższa składka ubezpieczenia – ubezpieczyciel uwzględnia takie ryzyko i na jego podstawie ustala wysokość składki. Musimy pamiętać, że z każdym rokiem cena składki może być wyższa, przez co nie warto odkładać zakupu ubezpieczenia na później.

Istotna jest również karencja. Dobre ubezpieczenie na życie powinno posiadać karencję, jednak ich długość nie każdemu może odpowiadać. Okres karencji trwać może zarówno miesiąc, jak nawet i rok czasu. Nic zatem dziwnego, że wśród osób zainteresowanych zakupem ubezpieczenia znajdą się i zwolennicy, jak również przeciwnicy karencji. Istnieją oczywiście ubezpieczenia na życie bez karencji. Tutaj jednak należy pamiętać, że brak karencji wpłynie znacząco na cenę składki. Ubezpieczenie będzie odczuwalnie droższe. \

Gdzie szukać dobrego ubezpieczenia na życie?

Zakup polisy na życie nie musi być wcale trudny, jeśli wiemy gdzie szukać. Przede wszystkim najlepiej kierować się informacjami znalezionymi w zaufanych źródłach, a należą do nich strony prowadzone przez niezależnych specjalistów, w całości poświęcone tematyce ubezpieczeniowej.

Strony takie posiadają cały wachlarz cennych informacji – dowiemy się z rankingów ubezpieczeniowych która polisa cieszy się najlepszymi ocenami. Ranking umożliwi nam również porównanie kilku ofert ze sobą. Ponadto z rankingu dowiemy się o istnieniu polis czy nawet towarzystw ubezpieczeniowych, które wcześniej nie były nam znane.

Dzięki tego rodzaju stronom ubezpieczeniowym skorzystać możemy z wyżej wspomnianego kalkulatora, który pomóc może obliczyć potrzebny procent na podstawie sumy ubezpieczenia, czy ceny składki.

W poszukiwaniu dobrej, jak również taniej oferty pomocna okazać się może porównywarka ubezpieczeniowa.

Jest to narzędzie stworzone z myślą o klientach, którzy nie mają dostatecznej ilości czasu, jak również umiejętności szybkiego wyszukiwania informacji o polisach na życie. Zadaniem porównywarki jest znalezienie najbardziej dopasowanych do naszych preferencji ubezpieczeń – w oparciu o informacje, które udzielimy w krótkiej ankiecie. Tworzona jest lista do 5 najlepiej dopasowanych ofert, po czym kontaktuje się z nami konsultant w celu przekazania szczegółowych informacji o wybranych ofertach. Z konsultantem możemy również umówić spotkanie z agentem. Spotkanie, co warto dodać, może odbyć się w dowolnie wybranym przez nas miejscu – w naszym mieszkaniu, kawiarni koło domu czy galerii handlowej koło miejsca pracy. W ten sposób zaoszczędzić możemy nie tylko pieniądze, ale i sporo cennego czasu.

Artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *