III Półmaraton Szpot Swarzędz. Ostatni tydzień zapisów

W poniedziałek 27 sierpnia 2018 roku rozpoczniesię ostatni tydzień zapisów do startu w III Półmaratonie Szpot Swarzędz . Zgodnie z Regulaminem bowiem w sobotę 1 września o godzinie 23:59 lista startowa zostanie zamknięta. Chyba, że Organizator – firma Szpot – podejmie decyzję o przedłużeniu. Oznacza to, że tak naprawdę godziny pozostały do 9 września 2018 roku, dnia, w którym na ulice Swarzędza wybiegnie ponad 1000 biegaczek i biegaczy . Dokładnie o godzinie 10-tej wystrzał z armaty Swarzędzkiego Bractwa Kurkowego będzie oznaczał start kolejnego półmaratonu, tradycyjnie ze swarzędzkiego Rynku .
Rozgrywane w tym mieście imprezy znane są między innymi z wielu ciekawych nagród. Teraz także poza pierwszymi sześcioma zawodniczkami i zawodnikami w kategorii Open, otrzyma je również pierwszych sześć kobiet i tyluż mężczyzn w każdej z 10-ciu kategorii wiekowych. Tak więc co najmniej 132 osoby zostaną zaproszone na scenę po nagrody właśnie. Ktoś wyjedzie ze Swarzędza nowym skuterem Premium 727. Ta nagroda jednak nie będzie miała nic wspólnego z zajętym miejscem w III Półmaratonie, a trafi do laureata najlepszego hasła promującego przyszłoroczne wydarzenie, nowy projekt, a mianowicie Bieg rodzinny. Odbędzie się ów bieg w ramach znanego w całym kraju projektu – 10 km Szpot Swarzędz, który wystartuje 2 czerwca 2019 roku . Nad hasłem można już pracować dzisiaj, a jedynym ogranicznikiem będzie objętość wynosząca maksymalnie 20 słów . Wśród nagród rzeczowych dla uczestników Półmaratonu będą m.in. Vouchery ufundowane przez Biuro Podróży „Itaka”, każdy o wartości 500 złotych .
Zapisy ( limit startujących wynosi 1 500 osób ) do III Półmaratonu Szpot Swarzędz trwają poprzez stronę www.biegi.szpot.pl, a wpisowe wynosi 60 złotych. Na liście startowej jest już ponad 800 osób. Ciekawa, płaska , szybka trasa zazwyczaj skutkuje w Swarzędzu wieloma rekordami życiowymi. Tradycyjnie za linią mety zawiśnie na specjalnej konstrukcji Dzwon Rekordzisty, za pomocą którego każdy ustanawiający nowy rekord życiowy będzie mógł ten fakt obwieścić całemu światu . O ile wszystkie wstępne ustalenia z Partnerami uda się zrealizować, to można będzie zapoznać się z najnowszą ofertą samochodów kilku marek oraz wziąć udział w aukcji . Ponadto wspólnie z Wielkopolskim Urzędem Marszałkowskim przygotowywanych jest wiele atrakcji mających pokazać, pomóc zrozumieć, że warto żyć bez uzależnień. W niedzielę 9 września 2018 roku na parkingu pływalni Wodny Raj w Swarzędzu przy ul. Kosynierów 1 stanie także ambulans Stacji Krwiodawstwa i każdy dorosły będzie mógł oddać najcenniejszy lek na świecie – krew .
To wszystko w ramach obchodów 380-lecia lokacji Swarzędza, a Miasto i Gmina Swarzędz są współorganizatorem Półmaratonu . W roku ubiegłym trasę ukończyło ponad 1100 biegaczy. Czy w tym roku padnie rekord frekwencji oraz nowe rekordy trasy ? Na te pytania musimy poczekać do 9 września .
Przypominamy – zapisy poprzez stronę www.biegi.szpot.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *