Hulajnogi Lime w Swarzędzu od 11 maja: czy znów się okaże falstart?

Jak zapowiada Lime, największa firma na świcie zajmująca się współdzieleniem pojazdów elektrycznych, od 11 maja 2022 na w Swarzędzu pojawią się hulajnogi Lime. Czy nie będzie jak dwa lata temu, gdy do Swarzędza próbował wejść blinkee.city ze swoim produktem?

Już od 11 maja 2022 roku mieszkanki i mieszkańcy Swarzędza zyskają nową opcję poruszania się po mieście, na ulicach pojawią się elektryczne hulajnogi firmy Lime, która jest jedną z największych i najdłużej funkcjonujących firm na rynku polskim. Hulajnogi, którymi już od środy będzie można się poruszać po mieście, to sprawdzona konstrukcja, charakteryzująca się niezwykłą stabilnością oraz niską wagą. Dzięki czemu można cieszyć się jazdą każdego dnia. Poza tym, co jest niezwykle ważne, używając tej bardzo wygodnej formy transportu redukujemy liczbę podróży samochodami, pozwalając tym samym naszej planecie odpocząć.

Aby skorzystać z hulajnóg, należy pobrać aplikację Lime na telefon z systemem Android bądź iOS, a następnie zeskanować znajdujący się na kierownicy kod QR.

Lime: „najważniejsze jest bezpieczeństwo”

Lime, chcąc uniknąć problemów firmy, która dwa lata temu próbowała uruchomić hulajnogi elektryczne w Swarzędzu, stara się zwracać szczególną uwagę na bezpieczeństwo i edukację użytkowników. Jak Lime zauważa, sama aplikacja zapewnia podstawowe szkolenie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz przewodnik użytkownika hulajnogi.

„Jednak dla wszystkich chcących skorzystać z naszych pojazdów przypominamy 5 najważniejszych zasad poruszania się hulajnogami:

  • Poruszaj się drogami dla rowerów. Jeśli nie są dostępne, wybieraj jezdnię z dozwoloną prędkością do 30 km/h, bądź, w innych przypadkach, chodnik.
  • Jedź maksymalnie 20 km/h, a poruszając się po chodniku, dostosuj prędkość i ustępuj pierwszeństwa pieszym.
  • Nigdy nie jedź pod wpływem alkoholu ani innych środków odurzających. 
  • Jedna hulajnoga = jedna osoba. Obowiązuje zakaz przewożenia dodatkowych osób, zwierząt czy ładunku.
  • Parkuj hulajnogę w wyznaczonych do tego miejscach. W przypadku ich braku, zaparkuj hulajnogę równolegle do chodnika, jak najbliżej jego zewnętrznej krawędzi (najdalej od jezdni). Pamiętaj, aby pozostawiona szerokość chodnika nie utrudniała ruchu i była nie mniejsza niż 1,5 m. Pamiętaj o osobach niewidomych i niepełnosprawnych. 

Wszelką potrzebną pomoc, która jest dostępna 24/7, można zgłaszać za pośrednictwem aplikacji.”

10 minut przejazdu za darmo na start w Swarzędzu!

Na start Lime przygotował dla Was promocję. Z kodem CZESCSWARZEDZ nowi użytkownicy otrzymają za darmo 10-minutowy przejazd (kod ważny do 25 maja, bądź wyczerpania limitu).

Czym jest Lime?

Lime to największa na świecie firma zajmująca się współdzieleniem pojazdów elektrycznych.

W Polsce hulajnogi Lime dostępne są już w ponad 20 miastach, służąc ich mieszkańcom i wpisując w codzienność ruchu miejskiego.

Firma podkreśla, że, poza tym, że stawia na działania edukacyjne mające na celu bezpieczeństwo użytkowników, wspiera także inicjatywy, które służą lokalnym społecznościom. Stworzony w tym celu program LimeHero odpowiada na te potrzeby. Poprzez LimeHero użytkownicy hulajnóg mogą wartość swojego przejazdu dedykować konkretnym działaniom, w które angażuje się firma. Więcej informacji o bieżących akcjach wspieranych przez Lime dostępne jest w aplikacji Lime.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Hulajnogi Lime w Swarzędzu

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *