Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej dla mężczyzn z gminy Swarzędz

Centrum Medycznym Arterieart z Poznania zaprasza do rejestracji na bezpłatne badanie USG aorty brzusznej mężczyzn z gminy Swarzędz.

Bezpłatne badanie USG aorty brzusznej jest realizowane w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego ZDROWA AORTA. Badania odbędą się w dniu 31.05.2022r. w Poznaniu w Centrum Medycznym Arterieart, ul. Rakoniewicka 23A.

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Dlaczego warto przeprowadzać badania USG aorty brzusznej? U większości osób tętniak aorty brzusznej nie daje żadnych objawów i bardzo często jest wykrywany przypadkowo, podczas innych badań medycznych. Badanie USG aorty brzusznej pozwala w doskonały sposób wykryć chorobowo poszerzoną aortę – największą tętnicę człowieka, dzięki której krew jest doprowadzana do kończyn górnych i dolnych, przewodu pokarmowego, nerek i wszystkich tkanek naszego ciała. Tętniakiem aorty brzusznej nazywamy poszerzenie aorty przekraczające jej średni wymiar poprzeczny o co najmniej 50%, czyli gdy ma ona więcej niż 3 cm. Pęknięty tętniak aorty brzusznej stanowi bezpośrednie zagrożenie życia. Jednak wczesne rozpoznanie oraz właściwa opieka medyczna są podstawą pomyślnego leczenia.

Badanie jest zatem istotne, gdyż wczesna diagnoza może uratować życie. Ponadto jest ono bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Aby się zarejestrować na badanie wystarczy kontakt telefoniczny lub poprzez pocztę elektroniczną.

Zapisy na badanie:

  • telefonicznie: 503 075 095
  • e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Bezpłatne badanie

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *