Horror do ostatniego gwizdka. Unia pokonała Olimpię Koło

Takie mecze jak ten pomiędzy Unią a Olimpią kibice chcieliby zapewne oglądać jak najczęściej. Po emocjonującej batalii swarzędzanie wygrali z ostatnim zespołem IV ligi 4:3.

Obie drużyny podeszły do spotkania bardzo poważnie, od pierwszej minuty wszyscy piłkarze dawali z siebie wszystko. W 7. minucie jeden z Unitów został sfaulowany w polu karnym i arbiter podyktował jedenastkę. Do stałego fragmentu gry podszedł Krystian Antczak, który pewnym strzałem wyprowadził SKS na prowadzenie.

Zawodnicy z Koła – mimo straty bramki – atakowali. W 19. minucie futbolista Olimpii trafił w słupek, a jego kolega po dobitce umieścił piłkę w siatce, ale sędzia dopatrzył się w tym przypadku spalonego.

Po upływie dwóch minut akcja meczu przeniosła się na drugą stronę boiska. Wówczas Marcin Nowicki dostał futbolówkę ze środka pola, przeprowadził z nią rajd i będąc sam naprzeciw bramkarza umieścił ją w bramce.

W 41. minucie “Nowik” strzelił drugiego gola tego dnia. Zrobił to po płaskim podaniu od Piotra Babuszkiewicza. Pierwsza część spotkania zakończyła się więc wynikiem 3:0.

Po zmianie stron drugą połowę lepiej rozpoczęli przyjezdni. W 51. minucie wykorzystali nieporadność defensywy “Dumy Swarzędza”, a Maciej Rojewski wpisał się na listę strzelców.

Odpowiedź Unii była wręcz natychmiastowa. Jeden z Unitów ustrzelił poprzeczkę, piłka spadła pod nogi Jakuba Dohnala, który skutecznie umieścił futbolówkę w bramce Olimpii.

W 60. minucie po następnym błędzie obrony SKS-u Maciej Rojewski ponownie okazał się lisem pola karnego i strzelił gola na 4:2. Nie było to ostatnie słowo Olimpii, dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do piłki dopadł w polu karnym Paweł Powietrzyński i atomowym uderzeniem od poprzeczki zdobył bramkę kontaktową.

Mimo kolejnych szans klubu z Koła podopiecznym Patryka Kniata udało się utrzymać prowadzenie, ostatecznie swarzędzanie odnieśli zwycięstwo nad Olimpią 4:3.

Unia Swarzędz – Olimpia Koło 4:3 (3:0)

Bramki: Krystian Antczak (8′ – z rzutu karnego), Marcin Nowicki (21′, 41′), Jakub Dohnal (53′) – Maciej Rojewski (51′, 60′), Paweł Powietrzyński (88′).

Skład Unii: Andrzej Budnik – Daniel Brylewski, Tomasz Neumann, Mikołaj Kistowski, Patryk Pawłowski – Jakub Dohnal (56′ Tomasz Węcławek), Mikołaj Nowak, Piotr Babuszkiewicz (67′ Kamil Czaplicki), Mikołaj Remlein (85′ Dominik Nowacki) – Marcin Nowicki, Krystian Antczak (90′ Filip Soboń).