GOAP strofuje FB Serwis, firma wdraża plan naprawczy

Przedstawiciele Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (ZM GOAP) 9 września spotkali się z firmą FB Serwis celem wyjaśnienia problemów z odbiorem odpadów – firma wdraża plan naprawczy.

Problem braku odbioru odpadów w Swarzędzu odbił się szerokim echem – mówili o tym mieszkańcy, regionalne media, nawet interweniował burmistrz. Sytuacja wydaje się już opanowana. Niemniej przedstawiciele ZM GOAP postanowili się spotkać z wykonawcą usługi odbioru odpadów w Swarzędzu, z firmą FB Serwis, by omówić przyczyny pojawiających się problemów, a efektem spotkania jest plan naprawczy. Wdrożenie działań przez FB Serwis ma zapewnić, że sytuacja zalegających śmieci w altankach się więcej nie powtórzy. Firma zaznacza, że zaistniałe problemy mają charakter przejściowy, a jakość świadczonej usługi z każdym dniem będzie ulegać poprawie.

W ramach działań zaradczych FB Serwis zamierza:

  • zwiększyć kadrę odbierającą odpady o 3 nowe załogi,
  • wzmocnić flotę odbierającą odpady o 2 pojazdy. W kolejnych dwóch tygodniach na terenie Swarzędza i gminy Swarzędz odpady odbierać będzie 11 pojazdów, a nie jak do tej pory 9,
  • przeprowadzić uzupełniającą dystrybucję harmonogramów odbioru odpadów do dnia 14 września br.,
  • odbierać papier oraz metale i tworzywa sztuczne z terenu osiedli z częstotliwością 3 razy w tygodniu,
  • odbierać szkło z terenu osiedli z częstotliwością 2 razy w tygodniu,
  • przeprowadzić interwencyjny odbiór w najbliższą sobotę tj. 12 września br. (w przypadku zalegania odpadów wynikających z braku odbioru).

Ponadto GOAP zaznacza, że w przypadku nieprawidłowości w działaniu FB Serwis należy zgłaszać mailowo do Związku: bok@goap.org.pl.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

/Fotografia ilustrująca informację pochodzi ze strony ZM GOAP w mediach społecznościowych/

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *