Dziś nad Maltą … za tydzień na polanie

Niedziela 8 lipca jest kolejną w tym roku niedzielą „bez handlu”. Nie widać tego było w CH Malta w Poznaniu. Prawdziwe tłumy przewijały się po korytarzach centrum z zamkniętymi sklepami. Przyciągnął ich do centrum festiwal kuchni azjatyckiej. Przed ustawionymi przed centrum Food Truckami i namiotami ustawiały się długie kolejki chętnych do skosztowania azjatyckich specjałów. Wybierać było w czym – było sushi, kuchnia hinduska, kambodżańska, smakowicie pachnąca i piekielnie ostra tajska. Nam smakowały dania hinduskie i bushimi ebi tempura czyli krewetka w japońskim cieście, a do tego awokado, kapusta konserwowa, kukurydza,marchewka, szpinak i oczywiście sos tonkatsu.

Wspaniała pogoda, niezwykłe przysmaki, cudowna Malta i aromatyczne espresso. Szkoda, że sklepy były nieczynne i nie można było obejrzeć bliżej kilku wstawionych w witrynach towarów. No cóż, trzeba będzie przyjechać jeszcze raz.

A wszystkich Państwa zapraszamy w przyszły weekend na polanę przy ul. Strzeleckiej. Kolejna kulinarna przyjemność, a mianowicie :Festiwal Food Trucków. Podobno będzie również „prawdziwy” burger.


Kuchnia azjatycka nad MaltąA w przyszły weekend zapraszamy na polanęDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *