„Aktywni seniorzy w Metropolii Poznań”

6 i 7 lipca br. w Dziennym Domu Senior-Wigor w Swarzędzu (ul.Sienkiewicza 21) odbyło się spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Metropolia Poznań w ramach projektu „Aktywni Seniorzy w Metropolii Poznań” adresowane do swarzędzkich seniorów. Program był bardzo bogaty, obejmował problemy dotyczące problematyki senioralnej, gminnych rad seniorów, konsultacji społecznych, budżetu obywatelskiego, wyborów samorządowych oraz wolontariatu seniorów. Uczestnicy spotkania brali udział w warsztatach, określali ramy polityki senioralnej, zadania rady seniorów, udział seniorów w konsultacjach społecznych, tworzyli projekty do budżetu obywatelskiego. Przedstawione prezentacje wyjaśniały pojęcia, odwoływały się do konkretnych sytuacji, danych i problemów dotyczących gminy Swarzędz.


Seniorzy dowiedzieli się jakie są zasady skutecznej komunikacji, model porozumienia bez przemocy, a metodę komunikacji nazywaną „językiem serca” (dr Marshalla Rosenberga) warto stosować w życiu codziennym, a wtedy na pewno będzie mniej wszelkich form nacisku i przemocy w relacjach z ludźmi.
Zajęcia były ciekawe, prowadzone dynamicznie, mobilizowały wszystkich do aktywności.
Nie było miejsca na nudę, na dłuższą przerwę na kawę i mimo kilku godzin trwania minęły bardzo szybko. Było głośno, wesoło i bardzo twórczo… Dziękujemy organizatorom za interesujące spotkanie.

Danuta Wereszczyńska-Choryńska


Aktywni seniorzy w Aglomeracji PoznańskiejDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *