Dziecko jest najważniejsze: Przedszkole Niepubliczne pw. Dzieciątka Jezus w Swarzędzu zaprasza

Dziecko jest najważniejsze! LogoSensoryka, Laboratorium Bystrego Przedszkolaka, religia, logopedia, profilaktyka wad wymowy, nauka programowania i codzienny język angielski, warsztaty kreatywne i spotkania z ciekawymi osobami, a także zajęcia z psychologiem i terapeutą pedagogicznym, rytmika, balet, zumba, gimnastyka i wolontariat – to oferta kameralnego, dwuoddziałowego Przedszkola Niepublicznego pw. Dzieciątka Jezus w Swarzędzu. Od 14 lat uczy, wychowuje i przygotowuje dzieci do dalszych etapów edukacji. A wszystko to w rodzinnej atmosferze, w oparciu o wartości patriotyczne i chrześcijańskie. W tym przedszkolu po prostu nie ma czasu na nudę.

„Aniołki i Słoneczka”

Przedszkole Niepubliczne pw. Dzieciątka Jezus prowadzone jest przez Caritas Poznańską. Mieści się na parterze budynku Domu Katechetycznego przy parafii pw. św. Marcina Biskupa w Swarzędzu. Uczęszczają do niego dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dwie przedszkolne grupy – „Aniołki” i „Słoneczka” – mają do dyspozycji osobne sale z łazienkami, wyposażone w atestowane zabawki i pomoce dydaktyczne, korzystają też z przystosowanego dla dzieci, bezpiecznego placu zabaw i pięknego ogrodu. Wychowankami opiekuje się dobrze wykształcona i przygotowana do pracy z dziećmi kadra, dla której najważniejszy jest najmniejszy człowiek i jego potrzeby. Co ważne, rodzice zawsze mogą poprosić wychowawczynie o rozmowę na temat zachowania i postępów swojej pociechy. Dzieci otoczone są też opieką pani psycholog, która prowadzi trening umiejętności społecznych  a za zgodą rodziców, w razie potrzeby, indywidualnie pracuje z wychowankiem.

–  Nasze przedszkole to miejsce, gdzie w atmosferze akceptacji i bezpieczeństwa zapewniamy naszym wychowankom wszechstronny rozwój emocjonalny, społeczny i fizyczny, odwołując się do wartości chrześcijańskich, a także uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka – mówi Małgorzata Borowicz, dyrektor przedszkola.

Swarzędzkie przedszkole wyróżnia akcent kładziony na promowanie wartości chrześcijańskich i kształcenie wychowanków w tym duchu.

– Przed każdym posiłkiem odmawiamy modlitwę, we wspomnienia wybranych świętych i błogosławionych przybliżamy dzieciom te postaci, wskazując im na uniwersalne postawy i wartości chrześcijańskie – podkreśla Borowicz.

Wszystkie dzieci należą do Przedszkolnego Koła Caritas, nielicznej tego typu organizacji w Polsce. W ten sposób uczą się, że od najmłodszych lat można czynić dobro dla drugiego człowieka.

– Już od najmłodszych lat warto uczyć dzieci okazywania bezinteresownej pomocy, tak by zaszczepić w nich przekonanie, że warto być wolontariuszem, być dobrym dla innych i wspierać tych, którzy tego potrzebują. Chcemy pokazywać najmłodszym, że mogą dzielić się z potrzebującymi tym, co same mają, że pomoc nie musi sprowadzać się do przekazywania środków finansowych – mówi Borowicz.

Przedszkole Niepubliczne Dzieciątka Jezus
Przedszkole Niepubliczne pod wezwaniem Dzieciątka Jezus w Swarzędzu

Kameralnie, ale z pomysłem dla bystrego przedszkolaka

Dyrektorka podkreśla, że w placówce prowadzone są zajęcia oparte na angażowaniu zmysłów, małej i dużej motoryki oraz  aparatu mowy dziecka, które umożliwiają najmłodszym w niekonwencjonalny, a zarazem ciekawy sposób poznawać świat. – Umożliwiają to LogoSensoryka i Laboratorium Bystrego Przedszkolaka, podczas których dzieci robią to, co najbardziej lubią: wykonują różne eksperymenty, prowadzą prace badawcze. Każdą zabawę sensoryczną wzbogacamy o naukę rymowanek, wierszyków i piosenek – opowiada pani dyrektor.

Potencjał i ciekawość świata najmłodszych wykorzystywane są także podczas zajęć z programowania, które otwierają im drzwi do świata nowoczesnych technologii. Pomocne są w tym GeniBoty i BeeBoty, czyli wyposażone w wiele funkcji roboty edukacyjne. Dzieci wykorzystują te narzędzia do zabawy, jednocześnie ucząc się logicznego, algorytmicznego myślenia i zadaniowego podejścia do stawianych problemów.

Od niedawna w zabawie i nauce, zwłaszcza liczb i angielskich słówek, wykorzystywany jest w swarzędzkiej placówce monitor interaktywny. – To duży ekran podobny w obsłudze do smartfona, przy którym dzieci mogą uczyć się w formie zabawy, rozwiązywać działania matematyczne czy przyswajać słówka z języka angielskiego, wybierając odpowiadające im obrazki – tłumaczy pani dyrektor.

Warto dodać, że zajęcia te, podobnie jak LogoSensoryka, nie są dodatkowo płatne.

Oprócz rozwoju intelektualnego w przedszkolu kładzie się duży nacisk na rozwój fizyczny, poprzez organizowanie zajęć gimnastycznych, z rytmiki, a także baletu. Chętni mogą zapisać się do Akademii Reissa oraz nauczyć się tańca zumby.

Dzieci mają też zapewnioną odpowiednią i zbilansowaną dietę, opracowaną przez dietetyka.

W placówce organizowane są różnego rodzaju spotkania i warsztaty, m.in. kulinarne, muzyczne, promujące bezpieczeństwo i zdrowie. – Od lat odwiedzają nas panowie policjanci i strażacy. Nawiązaliśmy też współpracę z Uniwersytetem Medycznym w Poznaniu organizując w naszym przedszkolu zajęcia „Szpital Pluszowego Misia” – mówi Borowicz.

Przedszkole Niepubliczne Dzieciątka Jezus
Przedszkole Niepubliczne pod wezwaniem Dzieciątka Jezus w Swarzędzu

Bezpieczeństwo i rodzina

Dzieci mogą prezentować swoje umiejętności i zdobytą wiedzę podczas przedstawień, koncertów i wycieczek. – Dla nas bardzo ważna jest rodzina, dlatego jest wiele okazji do spotkań z rodzicami naszych wychowanków, wspólnie świętujemy Dzień Matki i Ojca, Dzień Babci i Dziadka, a także zapraszamy rodziców na spotkania opłatkowe czy przy innych okolicznościach – zaznacza pani dyrektor.

Tradycją jest też uroczystość pasowania na przedszkolaka czy wystawianie jasełek.

– Rodzice ufają, że wychowanie oparte na fundamencie wiary katolickiej gwarantuje sukces wychowawczy. Świadomie wybierają naszą placówkę.

– W przedszkolu urzekła nas przede wszystkim ciepła, rodzinna atmosfera. Moje dzieci mają tu zapewnioną najlepszą opiekę, otoczone są miłością i akceptacją. Dla nas rodziców nie bez znaczenia jest fakt, że przedszkole jest katolickie i uczy nasze pociechy zasad wiary i wpaja im wartości, które sami staramy im się przekazywać na co dzień. Niewątpliwym plusem są także ciekawe, urozmaicone zajęcia takie jak LogoSensoryka czy eksperymentowanie na zajęciach Bystrego Przedszkolaka. Do tego są codzienne zajęcia z języka angielskiego, logopedia, spotkania z psychologiem. Jestem przekonana, że z wyborem przedszkola nie mogliśmy trafić lepiej” – zaznacza Sylwia W., mama Jasia i Ani.

– Panie nie boją się „brudzących” zabaw, takich jak np. malowanie stopami, podczas których dzieci wspaniale się bawią. Najważniejsze dla mnie jest jednak to, że córka nie tylko miło spędza czas i uczy się wielu nowych rzeczy, ale również wychowuje się do wartości poprzez codzienną modlitwę i wspólne uczestniczenie we Mszy Świętej, na przykład przy okazji zakończenia roku szkolnego. Gorąco polecam to miejsce – mówi Klaudia S., mama Laury.

– Panie przedszkolanki to cudowne, ciepłe i kochane kobiety, podchodzące do każdego dziecka z ogromnym uczuciem i oddaniem. Zawsze chętne do pomocy i udzielenia wszystkich potrzebnych informacji. Liczba zajęć dodatkowych w przedszkolu zadowoli każdego przedszkolaka. Dodatkowym atutem przedszkola jest ogromny ogród, w którym dzieci mają miejsce do zabawy. Z całego serca mogę polecić to przedszkole jako cudowne miejsce dla dzieci – zaznacza Marcelina B., mama Bruna

Swarzędzkie Przedszkole Niepubliczne pw. Dzieciątka Jezus to miejsce przyjazne dziecku i otwarte na jego zainteresowania, kształtujące jego wyobraźnię i rozwijające kompetencje społeczne. To nowoczesna i bezpieczna przestrzeń dla najmłodszych. Wiemy, czego dzieci potrzebują i jak je wychowywać!

Przedszkole Niepubliczne Dzieciątka Jezus
Przedszkole Niepubliczne pod wezwaniem Dzieciątka Jezus w Swarzędzu

Więcej informacji http://przedszkoleswarzedz.caritaspoznan.pl/ i na FB przedszkola.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *