Dożynki Gminne w Uzarzewie – 28 sierpnia czekają nas koncerty i impreza

Tegoroczne Dożynki Gminne odbędą się w sobotę, 28 sierpnia na boisku sportowym przy ulicy Głównej w Uzarzewie początek o godzinie 15:00. 

Uroczystości dożynkowe rozpoczną się o godz. 15:00 mszą św., która odbędzie się w kościele pw. św. Michała Archanioła w Uzarzewie. Występy na scenie poprzedzi korowód dożynkowy, który przejdzie z kościoła na boisko.

O godz. 16:20 Zespół Poligrodzianie zaprezentuje obrzęd dożynkowy, na który złożą się między innymi zwyczaje powrozowe, ośpiewanie i otańczenie chleba, dzielenie chleba, czy sypanie ziarnem.

Jako pierwsza na scenie – o godz. 17:30 wystąpi Swarzędzka Orkiestra Dęta, która zagra największe przeboje światowej muzyki rozrywkowej. O godz. 18.20 przed publicznością wystąpi dobrze znana swarzędzanom „Olszyna”. Tę część tegorocznych Dożynek Gminnych zakończy pokaz taneczny Born to Dance.

O godz. 20:00 rozpocznie się koncert zespołu Karpowicz Family, który na scenie muzycznej pojawił się jesienią 2000 roku. Założycielem i twórcą zespołu jest lider a zarazem wokalista Zbyszek Karpowicz. Setki koncertów w kraju i za granicą mają wpływ na ich popularność. Ich dorobek artystyczny to dziesięć wydanych płyt CD: „Westchnienie”, „Radość”, „Viva Mexico”, „Kolędy”, „Już taka jesteś”, „Droga do Ciebie”, na której znajduje się największy ich przebój „A kuku”, „Moje przeznaczenie”, „Nektar Szczęścia”, „Gdy mamy siebie” oraz podwójny album „THE BEST OF”, na którym znajduje się 41 największych przebojów.

O godz. 21.30 wystartuje Mc Party z Mc Radiem LIVE

Dożynki Gminne zakończy zabawa taneczna, którą poprowadzi DJ THOMAS.

Dodatkowe atrakcje:

– każdy będzie mógł postrzelać na Strzelnicy Kurkowego Bractwa Strzeleckiego i wziąć udział w konkursie

– dmuchany plac zabaw dla dzieci

– poczęstunek grochówką

– stoiska wyrobów regionalnych LGD „Trakt Piastów”

– SZPOT Miasteczko Samochodowe

Źródło informacji: Ośrodek Kultury w Swarzędzu.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Dożynki Gminne w Uzarzewie
Dożynki Gminne w Uzarzewie – 28 sierpnia od godziny 15:00

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *