Doradca podatkowy w sieci

W obecnych czasach każdy usługodawca poszukuje coraz to nowych rynków zbytu. Naturalnym jest więc też obecna sytuacja, gdzie coraz więcej biznesów przenosi swoje usługi także do internetu. Między innymi dostępne są takie usługi jak doradca podatkowy online, psycholog, a nawet trener personalny. Jest to naturalne następstwo czasów pandemii, w których każdy z nas na nowo się odnajduje, a większa konkurencja umożliwia wśród usługodawców pozwala nam na dostęp do większej ilości ofert i wybór tej, która jest dla nas najbardziej odpowiednia. Przeniesienie biznesu do sieci, a także pojawienie się nowych przepisów może się wiązać z koniecznością sprawdzenia czy w odpowiedni sposób rozliczamy się z urzędem. Doradca podatkowy online pomoże Ci w rozwiązaniu takiego problemu.

Czym zajmuje się doradca podatkowy online?

Doradca podatkowy online to wciąż doradca podatkowy. Wiąże się to z tym, że jest jedna z grup zawodowych należących do grona zawodów zaufania publicznego. Taka osoba nie tylko powinna znać się na aspektach prawnych, powinna również znać zagadnienia ze świata finansów i rachunkowości. W prosty sposób można byłoby taki zawód nazwać „finansista prawnik”. Oczywiście spektrum zadań dotyczących zagadnień, którymi zajmuje się doradca podatkowy online krąży wokół prawa podatkowego. Ze względu na interdyscyplinarność podatków, w zawodzie tym występuję różne specjalizacje. Jednak istnieje możliwość narysowania ogólnego opisu czynności jakimi się zajmuje.

Prawnik tego typu zawodu zajmuje się między innymi takimi zagadnieniami jak przygotowywanie deklaracji podatkowych klientów, obliczanie ich podatków, pomoc w wyborze odpowiedniego sytemu podatkowego czy też reprezentowanie ich imienia na salach sądowych. Jak sama nazwa zawodu nam podpowiada, jest to również osoba biegła w doradztwie z zakresu prawa podatkowego.

Kto może pracować w tym zawodzie?

Mimo, że zawód ten jest nierozłącznie związany z prawem, to nie musisz ukończyć kierunku prawo na uczelni wyższej, by w nim pracować. Jednym z wymogów jest posiadanie wykształcenia wyższego (minimum to ukończenie studiów licencjackich). Jednakże istnieje jeszcze jeden wymóg – nie możesz być osobą, która wcześniej była karana. Jednakże po spełnieniu tych dwóch warunków nie masz jeszcze prawa do nazwania się doradcą podatkowym. Kolejnym krokiem jest stawienie się na egzamin na doradcę. Ten etap składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest przygotowanie się do formy pisemnej. Takie zaliczenie składa się z części testowej i pisemnej. Następnym etapem zaliczenie będzie egzamin ustny. Do egzaminów należy się bardzo dobrze przygotować, ponieważ czeka Cię 10 pytań wylosowanych podczas trwania egzaminu. Czy warto? Będąc dobrym doradcą podatkowym to na pewno. Amerykański filozof i polityk wypowiedział kiedyś takie słowa: „W życiu jedno jest pewne – śmierć i podatki”. Doradca podatkowy online, który zna się na swoim zawodzie jest więc pożądaną „inwestycją” w Twojej firmie.

Doradca podatkowy online – czym kierować się przy wyborze?

W sieci znajdziesz mnóstwo ofert z zakresu doradztwa podatkowego. W jakiś sposób będziesz musiał je wszystkie zweryfikować. Więc jak dokonać właściwego wyboru? Można go dokonać pamiętając o kilku ważnych krokach.

Pierwszym z nich jest znalezienie odpowiedzi na pytanie: czego oczekuję od takiego doradcy? Czy ważnym jest dla mnie odpowiednie podejście do klienta i jego potrzeb? Czy będzie tylko kontrolował nasze finanse pod względem błędów? Następnie warto sprawdzić legalność usług wybranego doradcy (ponieważ wyboru dokonujemy przez internet). Należy zweryfikować cennik usług doradcy, ponieważ mimo renomowanej opinii oraz zagarnięcia naszego zainteresowania może okazać się za drogi. W każdym razie warto jest skontaktować się z kilkoma doradcami i podczas takich rozmów możesz ustalić interesujący Cię zakres zajmowania się Twoimi finansami oraz umożliwi Ci podjęcie decyzji jak dużym zaufaniem chcesz obdarować taką osobę. Jeśli masz możliwość uzyskania opinii w gronie znajomych lub współpracowników na temat różnych doradców podatkowych, to warto się na taki krok zdecydować. Wybór odpowiedniego doradcy pozwoli Ci na uniknięcie wielu nieprzyjemnych sytuacji związanych z podatkami.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Doradca podatkowy

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *