Dobre informacje: mniej mieszkańców gminy Swarzędz z COVID-19

Takie informacje przekazuje się najprzyjemniej, mniej mieszkańców gminy Swarzędz z COVID-19 – liczba aktywnych przypadków spadła o 3 i obecnie wynosi 12.

Według danych aktualnych na dzień 1 września 2020 roku, przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Poznaniu, są dobre informacje, mniej mieszkańców gminy Swarzędz jest aktualnie zarażonych COVID-19. Koronawirus zwalczyło już 15 osób. To oznacza, że liczba aktywnych przypadków spadła o 3 i wynosi aktualnie 12. Nie przybyło też nowych zarażeń, których łączna liczna od początku prowadzenia badań wynosi 27. Spośród zarażonych osób, 1 przebywa w szpitalu, 1 w izolatorium, a 10 w izolacji domowej.

Powiat poznański i miasto Poznań

W powiecie poznańskim przybyło ozdrowieńców – 149 osób pokonało koronawirusa. To sprawia, że liczba aktywnych przypadków jest taka sama, jak w poprzednim raporcie Sanepidu: 139. Do tej pory w gminach wokół Poznania zanotowano 291 zarażeń. Obecnie 8 osób jest leczonych w szpitalu. 4 przebywają w izolatorium, a 127 znajduje się w izolacji domowej. Szczęśliwie, nie zwiększa się najtragiczniejsza statystyka dotycząca zgonów (3 osoby).

W Poznaniu jest obecnie 217 aktywnych przypadków, a od początku prowadzenia statystyk zarażonych było 447 osób. 7 mieszkańców Poznania jest hospitalizowanych. 13 osób znajduje się w izolatorium, a 197 poznaniaków w izolacji domowej. W Poznaniu najtragiczniejsza rubryka dotycząca zgonów również pozostaje niezmieniona – dotychczas zmarło 7 osób.

Województwo

Dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, aktualne na 1 września 2020 r., wskazują na 1 778 aktywnych przypadków koronawirusa wśród mieszkańców Wielkopolski. Łączna liczba zakażeń do początku pandemii to 5 729. Leczeniu szpitalnemu poddanych jest obecnie 183 Wielkopolan. Wyleczono 3 726 osób, a 225 mieszkańców województwa wielkopolskiego zmarło w związku z COVID-19.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

informacje mieszkańców Swarzędz COVID

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *