Dni Swarzędza 2021: zaszczepieni bez limitu, bez szczepienia 250 osób

W pierwszy weekend lipca czekają nas Dni Swarzędza 2021, teraz poznajemy zasady imprezy w reżimie sanitarnym – zaszczepieni wchodzą bez limitu, a osób niezaszczepionych może być maksymalnie 250.

Podczas imprezy obowiązywać będzie aktualne Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Według wytycznych wynikających z aktualnego Rozporządzenia, w imprezie będzie mogło uczestniczyć 250 osób niezaszczepionych.

Wstęp na teren imprezy odbywać się będzie na podstawie weryfikacji osób pod kontem szczepień. Osoby deklarujące, że są zaszczepione dwoma dawkami dowolnej szczepionki przeciw COVID-19, bądź jednodawkową Johnson & Johnson będą mogły potwierdzić to, pokazując ekran z kodem QR z aplikacji mObywatel, zaświadczenia o dokonanym szczepieniu, lub zdjęcie takiego zaświadczenia zamieszczone w telefonie.

Na teren imprezy można dostać się od ulicy Strzeleckiej ( wejście główne) oraz od ulicy Kosynierów ( od ścieżki pieszo – rowerowej). Otwarcie bram od godz. 14.00.

Na terenie imprezy obowiązywać będzie nakaz zasłaniania ust i nosa maseczką oraz dystans 1,5 m od każdego uczestnika. Przy wejściu  obowiązkowa dezynfekcja dłoni.

Organizatorzy – Ośrodek Kultury w Swarzędzu – proszą o wyrozumiałość: „Jest to pierwsza większa impreza organizowana przez nas w czasach obostrzeń, zakazów i pandemii. Dokładamy wszelkich starań żeby byli Państwo bezpieczni i wszystko odbywało się zgodnie z prawem.”

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *