Mieszkańcy Rabowic brodzą w błocie – zbierają podpisy pod petycją

Mieszkańcy Rabowic zmagają się z trudnymi warunkami drogowymi na ulicy Kuźniczej, by dostać się na przystanek brodzą w błocie. Proponują położenie płyt betonowych zamiast wielokrotnego równania i w tym celu zbierają podpisy pod wnioskiem do władz Swarzędza.

Sytuacja na ulicy Kuźniczej, zwłaszcza, gdy choć trochę popada deszcz, rzeczywiście jest niewesoła. Tak mówią mieszkańcy o swoim problemie: „Od wielu lat zmagamy się z fatalnymi warunkami dojazdowymi do naszych posesji. Nasze dzieci brodzą w błocie, chcąc dostać się na przystanek autobusowy, w drodze do szkoły. Wiele razy w roku, zmagamy się z sytuacjami jak np. przebita opona, naprawa samochodu, wahaczy, części zawieszenia – wszystko to, spowodowane jest fatalną drogą, jaką użytkujemy – ul. Kuźnicza w Rabowicach”.

Mieszkańcy wyszli z inicjatywą i chcą zaproponować rozwiązanie, które choć w części poprawi warunki w Rabowicach: – „Wiemy, że w najbliższych dniach radni będą decydować o budżecie i przyszłorocznych wydatkach, dlatego wychodzimy do władz miasta z prośbą o uwzględnienie w przyszłorocznym budżecie interwencji na ul. Kuźniczej w Rabowicach – w postaci położenia betonowych płyt, które ułatwią wielu mieszkańcom podstawową czynność, jaką jest poruszanie się samochodem i pieszo, w celu dostania się do własnej posesji”.

Ponadto zauważają: – „Nie chcemy, żeby gmina kilka razy w roku wydawała pieniądze na równanie, którego efektem jest jedynie spychanie błota z jednej strony w drugą. Po każdorazowym deszczu – mamy jedno, wielkie jezioro na ulicy… Chcemy, aby gmina postawiła na rozwiązanie, które sprawdziło się już w naszej wsi (płyty betonowe na ul. Bliskiej) i jest rozwiązaniem, które rozwiąże problem na najbliższe kilka lat”.

Mieszkańcy zbierają podpisy pod wnioskiem, dostępnym w internecie. Zebrali już sporo głosów, jednak zaznaczają: – „Potrzebujemy ich oczywiście więcej, żeby władza dostrzegła nasz problem”.

Wniosek może podpisać każdy. Jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.petycjeonline.com/pyty_betonowe_na_ul_kuniczej_w_rabowicach_62-020

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Mieszkańcy Rabowic brodzą w błocie
Mieszkańcy Rabowic brodzą w błocie – zbierają podpisy pod petycją. Ul. Kuźnicza w Rabowicach.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *