Czworaczki w gminie Kostrzyn! Siostrzyczki mieszkają w Siekierkach

Urząd Miejski w Kostrzynie poinformował o wspaniałej nowinie – urodziły się czworaczki – rodzina mieszka w Siekierkach, w gminie Kostrzyn.

3 stycznia 2024 roku na świat przyszły cztery dziewczynki: Laura, Hanna, Sofia i Lilianna. Siostrzyczki urodziły się w Szpitalu przy ulicy Polnej w Poznaniu. Rodzina mieszka w Siekierkach, w gminie Kostrzyn. Dziewczynki mają starszego brata, 2-letniego Tymona.

Pan Tomasz, tata czworaczków z Siekierek mówi: – Ogromne podziękowania należą się Lekarzom, Położnym i Pielęgniarkom Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego przy ulicy Polnej w Poznaniu za wspaniałą opiekę i profesjonalizm. Dziewczynki i mama czują się dobrze. Poród odbył się bez komplikacji. Podziękowania należą się także Naszym Rodzinom za nieustające wsparcie i pomoc podczas okresu oczekiwania.

Szymon Matysek Burmistrz Gminy Kostrzyn wiedział o tym już wcześniej, że liczba mieszkańców gminy Kostrzyn zwiększy się znacząco: – Od października kiedy to spotkaliśmy się z Panem Tomaszem wiedzieliśmy, że na przełomie 2023 i 2024 roku na świat przyjdą w naszej gminie cztery dziewczynki. Podczas rozmowy z Panem Tomaszem przekazałem serdeczne gratulacje Rodzicom w imieniu Mieszkańców i całej społeczności samorządowej w gminie Kostrzyn. Rodzina może liczyć na pełne wsparcie naszego samorządu.

Kostrzyn pragnie wesprzeć rodzinę zapewniając środki higieniczne, zakupi też wózki dla dziewczynek. Rodzina będzie też mogła liczyć na pomoc w zakresie usług opiekuńczych wykwalifikowanego pracownika z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kostrzynie. Rodzice otrzymają też wsparcie finansowe. Jest to zgodne z uchwałą Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn, gdy urodzi się więcej niż jedno dziecko podczas porodu, takiego wsparcia można udzielić.

Serdecznie gratulujemy rodzicom dziewczynek Pani Oksanie i Panu Tomaszowi i życzymy dla całej Rodziny dużo zdrowia!

Przytoczone wypowiedzi pochodzą ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Kostrzynie.

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Czworaczki w gminie Kostrzyn
Czworaczki w gminie Kostrzyn! Siostrzyczki mieszkają w Siekierkach. Fot. ilustracyjna.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *