Czekasz na list z rachunkiem za gaz? No to jeszcze trochę poczekasz

Jeśli obawiasz się, że sporo zapłacisz za gaz i czekasz na list z rachunkiem, to nie jesteś jedyny. PGNiG tłumaczy, że mogą być opóźnienia. 

Wielu mieszkańców ogrzewających swoje domostwa przy użyciu błękitnego paliwa narzeka, że od dawna nie otrzymało faktur. Problem dotyczy nie tylko mieszkańców gminy Swarzędz, ale też Poznania i innych miejscowości regionu. Zapewne wiele osób z niepokojem będzie otwierało list z PGNiG w związku z drastycznymi podwyżkami cen gazu. Może dojść do sytuacji, że faktury się skumulują, a wówczas będzie trzeba uiścić naprawdę sporą kwotę.

Problem braku faktur faktur z PGNiG opisuje na swoich stronach portal epoznan.pl. W wypowiedzi dla epoznan.pl rzecznik PGNiG, Rafał Pazura, wyjaśnia: –Informujemy, że w związku z modernizacją systemu informatycznego możliwe są w niektórych rejonach opóźnienia w dostarczaniu rachunków za gaz. Prosimy Klientów o cierpliwość i dziękujemy za wyrozumiałość. Zapewniamy, że mogą być spokojni o terminy płatności, które zostaną stosownie skorygowane. Jeśli ktokolwiek i kiedykolwiek dostanie fakturę, na której termin płatności nie pokrywa się z ustawowym czasem na jego uregulowanie, prosimy niezwłocznie o poinformowanie nas o tym fakcie (choćby telefonicznie) i skorygujemy termin płatności do właściwej daty.

Mieszkańcy narzekają ponadto, że część z nich zaobserwowała w swoich kontach internetowych dotyczącym bieżącej obsługi płatności za gaz informacje o niezapłaconych fakturach, które już opłacili. Co więcej, wiemy o przypadkach, gdzie system internetowy podaje, że klienci korzystający z oferty PGNiG nie mają aktualnej umowy z dostawcą gazu, co oczywiście jest niezgodne z prawdą. Konsultowaliśmy się w tej sprawie z PGNiG poprzez infolinię. Konsultant przekazał informację, że te problemy są efektem „migracji kont klientów do nowego systemu” i nie należy się tą sprawą niepokoić.

Wszystko zatem wskazuje, że jeśli czekasz na list z rachunkiem za gaz, to musisz uzbroić się w cierpliwość. I odłożyć większą kwotę, bo może nam przyjść płacić za kilka faktur jednocześnie.

Aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *