Co się wydarzyło pod ETC Swarzędz w sobotni wieczór?

Kierowcy pragnący opuścić parking pod ETC Swarzędz, w sobotni wieczór zachodzili w głowę, co się wydarzyło. Parking zablokowała policja. 

Sobota, około godziny 21:00. Dla niektórych był to koniec zakupów, a dla innych koniec pracy. Wszyscy, którzy chcieli opuścić parking przy swarzędzkim centrum handlowym, mocno się zdziwili. Parking został zablokowany przez funkcjonariuszy policji. Wśród nich byli także przedstawiciele jednostek prewencji, a więc nie tylko „drogówka”. Łącznie w akcji brało udział 15 radiowozów. Jaka była przyczyna interwencji? Oficjalnie policja wskazuje na rutynowe działania: „Odebraliśmy zgłoszenie o notorycznym łamaniu przepisów drogowych w tym miejscu. Na miejsce udało się kilka patroli, by przeprowadzić kontrolę i zapewnić bezpieczeństwo kierowców” – wypowiedź dla portalu epoznan.pl.

Na parkingu znajdowało się też sporo samochodów marek BMW i VW, z nieco zmodyfikowanym wyglądem i zapewne z równie zmodyfikowanymi elementami technicznymi. Te tunningowane pojazdy były prowadzone w większości przez bardzo młodych kierowców. Niektórzy zauważali, że mógł to być element nieformalnego spotkania, czy też zlotu miłośników tunningu. Wszak nasi Czytelnicy wspominali też, że na swojej drodze w sobotni wieczór spotykali jeszcze więcej podobnych aut, z tablicami rejestracyjnymi wskazującymi na pochodzenie z innych stron regionu. Co się więc wydarzyło w sobotni wieczór pod ETC Swarzędz? Wszystko wskazuje na to, że to właśnie młodzi kierowcy byli celem kontroli policyjnych. Co więcej, część pojazdów była dość dogłębnie kontrolowana i pojawiają się też głosy, że przyczyna interwencji jest powiązana z nielegalnymi substancjami, z narkotykami. Tego jednak policja nie potwierdza.

Na szczęście, jeszcze przed godziną 22, większości kierowców udało się upuścić parking. Policyjna akcja była dość szeroko zakrojona i dość trudno uwierzyć zapewnieniom biura prasowego policji, że to rutynowe działania kontrolne. Ale tego, z jakichś powodów mamy się nie dowiedzieć.

Dziękujemy Czytelnikom za informacje i za nadesłane materiały!

Więcej aktualności z gminy Swarzędz i okolic znajdziecie TUTAJ.

 

Co się wydarzyło pod ETC Swarzędz w sobotni

Co się wydarzyło pod ETC Swarzędz w sobotni

Co się wydarzyło pod ETC Swarzędz w sobotni

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *