Burmistrz: zdumiewają mnie tłumy w Castorama i Leroy Merlin!

Koronawirus i Swarzędz: w komunikacie na stronach Urzędu Miasta i Gminy burmistrz Marian Szkudlarek apeluje o zdrowy rozsądek i pozostanie w domach – „zakupy muszą poczekać!”.

Oficjalny komunikat UMiG dotyczył informacji na temat stanu sytuacji epidemiologicznej w Swarzędzu. Burmistrz przedstawił w nim liczbę osób poddanych kwarantannie, a także przekazał niepokojącą wiadomość o wykryciu zarażenia koronawirusem u jednego z mieszkańców gminy.

Władze Swarzędza od początku zagrożenia starały się zachęcać mieszkańców, by nie narażali swojego zdrowia, nawołując do pozostania w domach. W trudnej sytuacji są pracownicy sklepów, którzy są w stałym kontakcie z dużą liczbą obsługiwanych klientów. I jak łatwo się domyślić, sklepy są miejscem, gdzie o zarażenie wirusem bardzo łatwo. Tym razem burmistrz Szkudlarek zwrócił szczególną uwagę na zjawisko wzmożonego ruchu w swarzędzkich marketach budowlanych:

Zdumiewa mnie niefrasobliwość wielu osób – zwłaszcza klientów marketów Castorama i Leroy Merlin. Parkingi przed tymi marketami są pełne, w środku – mnóstwo kupujących. Przypominam więc, że takie zakupy muszą poczekać. Zostańmy w domu!

O ile sklepy spożywcze, apteki, stacje benzynowe muszą funkcjonować, o tyle narażanie siebie, ale i pracowników marketów budowlanych wydaje się absurdalne. W sukurs burmistrzowi przyszedł jego zastępca, Grzegorz Taterka, który na oficjalnym profilu Swarzędza umieścił komentarz apelując, że zakup trawy i malowanie może poczekać, ważne by zostać w domu.

taterka swarzędz koronawirus

Co ciekawe, markety budowlane przeżywają oblężenie od samego początku zawieruchy z pandemią. Wspominaliśmy o tym już na naszym portalu (kliknij by przeczytać). Jak się okazuje sprawa nie dotyczy tylko Swarzędza (zobacz tutaj). Czy naprawdę zakup ramki do obrazka jest działaniem pierwszej potrzeby? A może to zwyczajnie brak pomysłu na spędzanie czasu gna tłumy do Leroy Merlin czy Castoramy. Bo wierzyć się nie chce, by te wszystkie wizyty, dotyczyły zakupów towarów pierwszej potrzeby. Tym bardziej z małymi dziećmi.

Dlatego powiemy to raz jeszcze i ponownie przyłączymy się do apelu burmistrzów Swarzędza. Szanujmy swoje zdrowie, ale też szanujmy zdrowie innych. Tych, którzy są dla nas w marketach budowlanych, by poratować nas w sytuacji awaryjnej. Naprawdę malowanie może poczekać. Zostańmy w domu.

#zostanwdomu

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z zagrożeniem, jakim jest koronawirus przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *