Koronawirus: armia cichych bohaterów

Koronawirus i sklepy. Byliście w sklepie? Założę się, że tak. Pracownicy sklepów też byli, ale oni musieli. I chwała im za to.

No właśnie, zagrożenie związane z koronawirusem, a także wszechobecne plotki czy pogłoski sprawiają, że tłumnie udajemy się do sklepów. Z półek znika wszystko. Zaczęło się niewinnie i dość zabawnie, zaczynało brakować papieru toaletowego. Potem kupujący uzupełniali zapasy mąki, ryżu, makaronów. W piątek, nota bene 13, sprzedawało się już wszystko.

Trzeba jednak zauważyć, że choć towar znikał z półek, to jednak chyba nikt nie został odprawiony z kwitkiem. Mamy na tyle dużo sklepów, że jeśli w jednym akurat zabrakło towaru, to był inny. A towar był i jest regularnie dowożony.

Rząd zamknął galerie handlowe, ale zostawił w nich sklepy spożywcze, apteki i drogerie. Sklepy wielkopowierzchniowe są otwarte. Choć krążą różne pogłoski – zamkną od 16 marca, ograniczą godziny. Na razie wg oficjalnych informacji, a tylko te można traktować jako rzetelne, z niczym takim nie będziemy mieć do czynienia. Ludzie jednak, czemu też nie ma się co dziwić, zapobiegawczo uzupełniają zapasy.

Stąd tak wielki szacunek i podziękowania należą się tym wszystkim, którzy pozostali na „służbie” i zapewniają obsługę sklepów. Warto zwrócić uwagę, że oni są narażeni na ciągły kontakt z dużą grupą ludzi. Stąd ryzykują własnym zdrowiem, byśmy mogli spać spokojnie mając pełną lodówkę. I ten szacunek należy się tym wszystkim, którzy pracują w obsłudze, czy to na stacji benzynowej, w markecie, czy na poczcie. Wielka chwała Wam za to, jesteście naszymi cichymi bohaterami.

Oczywiście, równie duży szacunek i podziękowania należą się pracownikom innych branż, którzy w tych wyjątkowych okolicznościach nie opuszczają swoich stanowisk pracy. I to nieważne czy mówimy o służbach medycznych, ratunkowych, czy o np. kierowcach autobusów itd. W tych nietypowych czasach, to zwykłe codzienne działania urastają do rangi bohaterstwa.

Więcej o dotychczasowych zmaganiach Swarzędza z koronawirusem przeczytasz tutaj.

Adam Choryński

Redaktor naczelny i wydawca Informatora Swarzędzkiego i portalu swarzedz24.pl, swarzędzanin od urodzenia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *